Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

50 mln zł kredytu dla J.W. Construction

tagi tematyczne Bursztynowe Osiedle J.W. Construction Warszawa
50 mln zł kredytu dla J.W. Construction
50 mln zł kredytu dla J.W. Construction


Bank Polskiej Spółdzielczości zwiększył pulę kredytu inwestycyjnego dla J.W. Construction Holding S.A. do 50 mln zł. Kwota zostanie przeznaczona na budowę Bursztynowego Osiedla w warszawskim Wawrze.

Współpracujemy z Bankiem Polskiej Spółdzielczości od wielu lat. Pozytywna decyzja kredytowa kolejnej instytucji finansowej świadczy o zaufaniu, jakim darzą nas polskie banki. Realizacja projektu w Wawrze przebiega zgodnie z harmonogramem. Finansowanie budowy z kredytu jest typową procedurą w branży deweloperskiej, w żadnym wypadku nie jest symptomem problemów z płynnością – wyjaśnia Małgorzata Szwarc-Sroka, Dyrektor Pionu Finansowego J.W. Construction Holding S.A.

Bursztynowe Osiedle, zlokalizowane przy ul. Korkowej w Warszawie, będzie liczyło ponad 300 lokali. Łącznie powstanie tam 10 czteropiętrowych budynków w zabudowie szeregowej z balkonami, podziemnymi garażami i dwuspadowym dachem. Osiedle będzie ogrodzone i strzeżone całodobowo. Budynki będą wykończone cegłą klinkierową. Okolice powstającego osiedla to bogato zalesione obszary Wawra. Niedaleko znajduje się m.in. Las Rembertowski, dwa rezerwaty: Olszynka Grochowska i im. Króla Jana III Sobieskiego. Generalnym wykonawcą całej inwestycji jest J.W. Construction S.A., spółka budowlana  wydzielona ze struktury Holdingu. Budowa inwestycji rozpoczęła się w czerwcu  2008 roku. Obecnie trwa realizacja stanu surowego otwartego. Zakończenie inwestycji planowane jest na I półrocze 2010 roku.

W inwestycji dostępne są obecnie lokale o zróżnicowanym metrażu – od kawalerek po mieszkania trzypokojowe. Ceny wahają się w granicach 5600 – 7400 za mkw. Kilkanaście lokali kwalifikuje się do programu „Rodzina na swoim”.

Pierwotna umowa kredytowa na kwotę 16 mln zł została podpisana w czerwcu 2006 roku. Okres spłaty kredytu został wydłużony do końca 2010 roku. Spółka współpracuje z Bankiem Polskiej Spółdzielczości od 2002 roku.

autor: źródło: materiały prasowe dewelopera

aktualizacja: 16.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.