Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Deweloperzy sprzedają ostatnie mieszkania w niższych cenach.

tagi tematyczne osiedle Alpha Red Real Estate Development Warszawa
Alpha w Ursusie
Alpha w Ursusie

Obserwując oferty i anonse firm deweloperskich trudno nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z sytuacją podobną do wyprzedaży posezonowej. Deweloperzy sprzedają ostatnie mieszkania w niższych cenach.

Normą stają się dziś już nie tylko wyprzedaże kolekcji odzieży czy samochodów z poprzedniego rocznika, ale także wyprzedaże ostatnich mieszkań z oferty. Deweloperzy idą w ślady dealerów samochodów i uruchamiają wyprzedaż gotowych mieszkań. Promocja rocznika 2009 niekoniecznie musi kojarzyć się dziś z branżą motoryzacyjną. Jak na każdej wyprzedaży można znaleźć atrakcyjne towary, które nie zostały kupione wcześniej ze względu na cenę. Choć zdarzają się i takie, które nawet po obniżce nie wzbudzają zainteresowania.

Rabaty na ostatnie mieszkania mają zmobilizować niezdecydowanych klientów. I udaje się. Głównie dlatego, że zaletą takich propozycji jest to, że nabywca nie kupuje kota w worku. Może obejrzeć lokal, a nawet poznać swoich sąsiadów. „W obecnej sytuacji rynkowej, poza ceną, najlepszym argumentem dla dewelopera jest fakt, że prace budowlane w inwestycji zostały już ukończone, bądź są na finiszu” – przyznaje Teresa Witkowska, dyrektor Sprzedaży w Red Real Estate Development. „Dla osób rozważających zakup mieszkania na osiedlu Alpha w Ursusie perspektywa natychmiastowego wprowadzenia się do lokalu jest bardzo kusząca. Wydaje się, że sceptycznie nastawionych, możliwość otrzymania kluczy przed wakacjami, przekonuje nawet bardziej niż uzyskany rabat” – mówi Witkowska.

Chwytem marketingowym natomiast stosowanym dzisiaj przez deweloperów są ogłoszenia o kilku mieszkaniach w niezwykle niskiej cenie. Szybko można się jednak przekonać, że pełnią tylko rolę wabika na poszukiwaczy tzw. okazji. Promocja ma ściągnąć klientów do biura sprzedaży i zwykle dotyczy dużych i bardzo drogich mieszkań.
Powszechny spadek cen mieszkań sprawił, że cały rynek mieszkaniowy przypomina teraz market z ogromnym szyldem „Wyprzedaż”.

autor: źródło: Prestige Public Relations

aktualizacja: 12.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.