Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Deweloperzy zaczynają dbać o wizerunek firmy

tagi tematyczne Home Invest mieszkania Warszawa Wola Prestige
Wizerunek dewelopera wartością rynkową
Wizerunek dewelopera wartością rynkową

W czasie zastoju gospodarczego, kiedy obniżka cen mieszkań nie gwarantuje jeszcze zwiększenia ilości nabywców, firmy deweloperskie zaczynają konkurować na inne sposoby. Ich działania zmierzają do zapewnienia klientom kompleksowej obsługi i pomocy przy uzyskaniu finansowania zakupu.

Deweloperzy stawiają na profesjonalną obsługę i wsparcie swoich klientów. Zaczynają dbać o wizerunek. Wiedzą, że dobra opinia o firmie to najlepsza reklama, ponieważ dla większości osób bezpieczeństwo inwestycji i wiarygodność inwestora jest tak samo ważne jak atrakcyjna oferta. Dlatego starają się zdobyć zaufanie klientów budując z nimi solidne relacje partnerskie. Choć nie zawsze tak było, dziś mają świadomość, że inwestycja w dobry wizerunek zaprocentuje w przyszłości.


Kompleksowość usług


Realia rynku zmuszają firmy deweloperskie do obniżki cen mieszkań. Możliwość indywidualnego negocjowania cen i oferowanie dogodnych dla nabywców form płatności stały się standardem. Podobnie jak premiowanie zakupu bonusami w postaci gratisowego garażu czy pomieszczenia gospodarczego. Inwestorzy idą jednak dalej proponując klientom różne ciekawe rozwiązania. Wśród nich można znaleźć: propozycję zakupu mieszkania wykończonego pod klucz, wynajmu z opcją wykupu po kilku latach, bezpłatną pomoc specjalisty ds. aranżacji wnętrz i doradcy kredytowego, czy możliwość oddania starego mieszkania w rozliczeniu za nowe. Niektórzy deweloperzy robią jeszcze więcej. Pomagają swoim klientom w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Negocjują z bankami możliwość uzyskania pożyczki na preferencyjnych warunkach. – „Bank PKO BP, który finansuje osiedle Wola Prestige stosuje wobec naszych klientów najniższą możliwą siatkę marż. Osoby kupujące lokale na terenie kompleksu otrzymują w nim niższą marżę wyjściową. Ponadto wynegocjowaliśmy z bankiem, że nie będzie od naszych klientów pobierał prowizji za rozpatrzenie wniosku i udzielenie kredytu oraz opłat za kontrolę inwestycji przed wypłatą kolejnych transz pożyczki i oszacowanie wartości nieruchomości” – twierdzi prezes Home Invest, Grzegorz Barbachowski.


Obecnie sami deweloperzy proponują zawarcie umowy w formie aktu notarialnego z wpisem roszczenia o zawarcie umowy ostatecznej do księgi wieczystej realizowanej nieruchomości. Wychodzą z inicjatywą wpłaty zaliczek na rachunek depozytowy. Na swoich stronach internetowych dostarczają klientom czytelnej i kompleksowej wiedzy na temat inwestycji wzbogaconej wizualizacjami kolejnych etapów jej realizacji, często z podglądem terenu budowy przez kamerę internetową. Na stronach pojawiają się atrakcyjnie wykonane plany zagospodarowania kompleksów w technologii flash z grafiką 3D. Doświadczeni inwestorzy zdają sobie sprawę z tego, że wszystkie te zabiegi przyniosą w niedalekiej przyszłości wymierne efekty.

autor: opracował: mz
źródło: Prestige Public Relations

aktualizacja: 12.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.