Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Jakie zabytkowe nieruchomości można kupić w Polsce?

tagi tematyczne fort pałace pensjonat na sprzedaż Zabytkowe nieruchomości
młyn Lisewo
młyn Lisewo

Przeszukując oferty sprzedaży nieruchomości można natknąć się na oryginalne nieruchomości zabytkowe. Na sprzedaż wystawiony jest np. zabytkowy fort na Podlasiu, stary młyn w gminie Krokowa, a także zabytkowe pałace zlokalizowane w różnych rejonach Polski.

Nietypowe, zabytkowe nieruchomości rzadko trafiają na rynek. A jeżeli już przeznaczone są na sprzedaż na ogół bardzo długo czekają na nabywcę. Zazwyczaj stare, oryginalne nieruchomości są wpisane do rejestru ochrony zabytków, co oznacza dla nowego właściciela konieczność respektowania szeregu szczegółowych przepisów dotyczących remontów i modyfikacji zabytkowego obiektu. Zwykle też zabytkowe nieruchomości osiągają bardzo wysokie ceny sprzedaży, a ich stan nie jest idealny, co wiąże się z dodatkowymi nakładami finansowymi na remont. Pomimo tego zakup nietypowej nieruchomości można traktować jako dobrą inwestycję. Oryginalny, zabytkowy budynek może okazać się świetnym miejscem na prowadzanie działalności komercyjnej, szczególnie hotelowej, gastronomicznej czy konferencyjnej. Przedstawiamy nietypowe, zabytkowe nieruchomości, które aktualnie wystawione są na sprzedaż.

Zabytkowy fort
Nieruchomość należy do największego zespołu pierścienia fortecznego wokół Łomży. Budowla położona jest niedaleko brzegów Narwi w miejscowości Piątnica. Elementy obiektu połączone są systemem wałów i fos. Powierzchnia całego terenu to 23,2 ha. 
Zabytkowy młyn z początku XX wieku
Młyn Lisewski wraz z zabudowaniami, zlokalizowany w gminie Krokowa w woj. pomorskim. Budynek ma 350 mkw., a powierzchnia działki to 1,05 ha. Młyn czynny był do 2002 roku. Zachowały się oryginalne urządzenia młyńskie. W przyszłości w obiekcie można prowadzić działalność agroturystyczną lub gastronomiczną.
  Oryginalny, zabytkowy pensjonat
Pensjonat na Mazurach, wieś Jeziorowskie położona 15 km od Giżycka. Budynek zbudowany został w 1934 r. i wyremontowany w późniejszych latach. Brzeg jeziora Gołdopiwo oddalony jest o 50 metrów od zabudowań. W pensjonacie jest 26 pokoi, dwie kuchnie oraz sale kominkowe. Powierzchnia użytkowa – 1000 mkw., powierzchnia działki – 2 ha.
 

Zabytkowa nieruchomość - pałac w Złotowie
Nieruchomość zabudowana jest obiektami zabytkowymi spełniającymi funkcje mieszkalne oraz gospodarcze. Pałac wybudowano w połowie XVIII wieku. Aktualnie w pałacu jest 18 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej od 40 do 90 mkw. Wokół pałacu znajduje się zabytkowy park. Powierzchnia użytkowa obiektu: 3300 mkw. 

  Pałac w Wielkopolsce
Klasycystyczny pałac wybudowany na początku XIX wieku, otoczony 4-hektarowym parkiem. Obiekt jest w trakcie remontu. Na terenie nieruchomości znajdują się trzy stawy rybne. Powierzchnia pałacu wynosi 1700 mkw.
  Zabytkowa nieruchomość nad jeziorem Buszewskim
Posiadłość zlokalizowana jest 40 km od Poznania w miejscowości Buszewki. Cały teren ma powierzchnię 5 ha. Zabytkowy dwór o powierzchni 1000 mkw. wybudowany został w 1863 roku. Budynek otoczony jest zabytkowym parkiem. Z tarasu roztacza się widok na jezioro.
  Stylowa kamienica w uzdrowisku
Zabytkowa kamienica o ciekawej architekturze, wybudowana na działce o powierzchni 3026 mkw. w centrum uzdrowiska Kudowa-Zdrój. Obiekt możne być przeznaczony na siedzibę banku, działalność hotelową, ośrodek spa itp. Powierzchnia użytkowa budynku to 1650 mkw. Kamienica liczy pięć kondygnacji, na których znajdują się 53 pomieszczenia.
  Pałac w Radomierowicach, woj. opolskie
Obiekt z 1801 roku, wyremontowany w 1999 r. Nieruchomość położona jest 40 km od Opola, na terenie Starobrawskiego Parku Krajobrazowego. Przy pałacu znajdują się zabudowania stajenno-gospodarcze. Park zajmuje powierzchnię 1,5 ha.
  Zabytkowy zespół pałacowo-parkowy
Nieruchomość zlokalizowana w okolicach Chełmna w woj. kujawsko-pomorskim. W skład kompleksu wchodzi pałacyk murowany z przełomu XVIII/XIX wieku oraz stary park. Działka ma powierzchnię 10,6 ha i położona jest na wzniesieniu. Łączna powierzchnia użytkowa pałacu to 1747 mkw. Kompleks został wpisany do rejestru zabytków. Obiekt jest w dobrym stanie, cały czas trwają prace budowlane i modernizacyjne.

autor: oprac. ak

aktualizacja: 30.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.