Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mermaid Properties zaprezentuje w Cannes projekt rewitalizacji Pałacu Młodziejowskiego

tagi tematyczne Mermaid Properties Pałac Młodziejowskiego
Mermaid Properties w Cannes
Mermaid Properties w Cannes

Na początku marca 2009 roku, w słynnym Palais des Festivals w Cannes, deweloper Mermaid Properties zaprezentuje na stoisku miasta Warszawy projekt rewitalizacji Pałacu Młodziejewskiego.

Początek marca w branży deweloperskiej kojarzy się z prestiżowymi targami MIPIM, które odbywają się w Cannes od 20 lat. Jest to największe wydarzenie sektora rynku nieruchomości na świecie. Do zamieszkałego przez 70 tysięcy osób miasteczka, raz w roku, w pierwszej połowie marca, przyjeżdżają przedstawiciele branży nieruchomości, by podczas światowego forum rozmawiać na temat szans na rynku nieruchomości oraz inwestycji. W ubiegłym roku, w targach wzięło udział 29 tysięcy osób z 90 krajów. Zaprezentowało się ponad 2 600 wystawców, a wśród nich miasto Warszawa. Potencjał inwestycyjny stolicy oraz bieżące plany zagospodarowania miasta, będzie można oglądać również w tym roku w Pałacu Festiwalowym. Tematem przewodnim stoiska będzie rewitalizacja, czyli przywracanie do życia obiektów budowlanych, które utraciły częściowo swoją pierwotną funkcję, przeznaczenie i świetność. Jednym z projektów prezentowanych na stoisku będzie Pałac Młodziejowskiego - budynek z ponad 300-letnią historią, zlokalizowany przy ulicy Miodowej 10.

Pałac Młodziejowskiego oddalony jest zaledwie 250 metrów od Kolumny Zygmunta, co sprawia, że z okien od strony ul. Podwale widać Plac Zamkowy oraz mury i kamieniczki Starego Miasta. Już wkrótce w Pałacu powstanie 20 luksusowych rezydencji o powierzchni od 70 do 450 mkw., wraz z użytkowymi piwnicami, a także częścią fitness i basenem oraz winiarnią.

"Chcemy aby budynek nie utracił klimatu pałacowego, dlatego też na pierwszym piętrze zaaranżujemy salę balową" – mówi Radosław Sieroń, prezes Mermaid Properties. Pomieszczenie w ciągu dnia ma być miejscem spotkań mieszkańców Pałacu, w którym znajdą się wygodne kanapy, biblioteka oraz fortepian, nawiązujący do faktu, że właśnie w sali balowej grał pierwsze koncerty Fryderyk Chopin. Pałac Młodziejowskiego ma stać się miejscem wernisaży, koncertów, spektakli i spotkań z wybitnymi artystami. "Udział Mermaid Properties wraz z projektem Pałacu Młodziejowskiego przy Miodowej 10 na targach MIPIM to dla nas niezwykła możliwość pokazania nowego, ciekawego punktu na mapie Warszawy. Chcielibyśmy, by zarówno fasada Pałacu, elementy wykończeniowe, jak i pomieszczenia recepcyjne, czy powierzchnie wspólne, nawiązywały stylistyką do czasu jego prosperity. Dla uzyskania odpowiedniego efektu, zapewnimy najwyższej klasy materiały: marmurowe schody, a także żeliwną balustradę z monogramami i z drewnianymi uchwytami. Nie zabraknie sztukaterii na ścianach i sufitach zarówno w częściach wspólnych, jak i wewnątrz luksusowych rezydencji przyszłych mieszkańców" – komentuje Sieroń.

"Nowym elementem będzie rzeźba w tympanonie od ul. Miodowej, wykonana według oryginalnego projektu Borysa Zinserlinga, odnalezionego w pałacowych podziemiach. Naszym założeniem jest zrewitalizowanie obiektu przy zachowaniu historycznego ducha, będziemy zatem wykorzystywać istniejące elementy dekoracji, jak również bazować w dużej mierze na archiwalnych projektach" – dodaje Eliza Olszewska, kierownik projektu.

Targi MIPIM to niekwestionowana szansa promocji miasta wśród międzynarodowych inwestorów. Te cztery marcowe dni są okazją dla wszystkich polskich wystawców na wskazanie przewagi konkurencyjnej Warszawy wobec innych europejskich stolic.

autor: opracował: mz

aktualizacja: 13.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.