Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Osiedle w stylu skandynawskim, prowansalskim, czy angielskim?

tagi tematyczne apartamenty Casa Verona Marcopolo Development mieszkania Poznań Osiedle Prowansja Osiedle Sosnowe Verona Building
Szczypta egzotyki
Szczypta egzotyki

Wnętrze naszego M może mieć własny, nieprzeciętny charakter. Jaki? Zależnie od naszych upodobań... południowy, zachodnioeuropejski lub inny. Zagraniczni inwestorzy przenoszą sprawdzone wzorce na poznański grunt, a lokalni deweloperzy działają w europejskim stylu.

Rynek nieruchomości powoli staje się odbiciem europejskich trendów. Wystarczy spojrzeć na inwestycyjną mapę Poznania, aby spostrzec, że stolica Wielkopolski miewa włoskie, hiszpańskie, skandynawskie czy angielskie oblicze. Dla dewelopera jest to metoda na oryginalność projektu, dla klienta – wyróżnienie dzięki aranżacji wnętrza domu zgodnej ze światowymi kanonami. Styl inwestycji przejawia się w projekcie architektonicznym, w doborze odpowiednich materiałów i wykończeniu. Najczęściej stylizacji poddawane są kompleksy domów w zabudowie wolno stojącej lub szeregowej. Często również takie zabiegi stosuje się w przypadku lokalizacji podmiejskich, czyli wtedy kiedy charakter nowych budynków (z uwagi na wolny teren) nie koliduje z odmiennymi obiektami wokół. Nie jest to jednak reguła. Na terenie Poznania nawet w ścisłym centrum powstają luksusowe inwestycje o zagranicznym charakterze. Tak jest w przypadku Casa Verona – apartamentowca realizowanego przez firmę Verona Building, wyróżniającego się licznymi przeszkleniami i rozległymi tarasami. Korzystając z zasad południowej architektury zaplanowano także wiele zieleni zagospodarowanej w małych ogródkach i na balkonach, a wszystko to w opływowych, przyjemnych dla oka kształtach.

Dla miłośników francuskich klimatów firma Marcopolo Development przygotowała projekt osiedla Prowansja, realizowanego w Błażejewku. Jest to zespół jednopiętrowych domów o ciepłych, pastelowych barwach elewacji, dużej ilości okien i czerwonej dachówce. Romantyczny charakter budynków i sąsiedztwo terenów rekreacyjnych tworzą aurę klimatu śródziemnomorskiego. Na przeciwległym biegunie znajduje się inwestycja poznańskiej firmy Skaland. Powstające na terenie Kamionek Osiedle Sosnowe realizowane jest według północnego stylu, zaczerpniętego z architektury szwedzkiej, norweskiej i fińskiej. – Skandynawskie wzorce doskonale odnajdują się w polskich realiach, nie tylko na polu inwestycyjnym. Osiedle w Kamionkach to kompleks 28 budynków usytuowanych na działkach o wielkości od 690 do 1030 mkw. Architektura o pełniejszych elementach ozdobnych tworzy z kolei domy w stylu angielskim. Na terenie powiatu poznańskiego inwestycja nawiązująca do staroangielskiej tradycji powstaje w Koninku. Cechuje ją zwarta, szeregowa zabudowa oraz elementy z cegły. Istotną rolę odgrywają również zdobienia i sztukaterie wokół okien, drzwi i krawędzi budynków. Zieleń dobrana jest starannie, jednak nie dominuje w krajobrazie. Jak przyznają klienci – wygląd się liczy, ale decyzję o zakupie własnego lokum opiera się przede wszystkim na ocenie jakości. Kluczowa jest również lokalizacja, infrastruktura i oczywiście cena. Jednak w przypadku ogromnego wyboru na rynku, właśnie ta „szczypta egzotyki” może być decydującym argumentem. W końcu dom to wizytówka jego mieszkańców.

autor: źródło: Verona Building

aktualizacja: 13.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.