Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Płock: mieszkania nowe i w blokach z wielkiej płyty

tagi tematyczne ceny mieszkań mieszkania w Płocku nowe osiedla Płock rynek wtórny wielka płyta
Bloki przy ul. Północnej w Płocku
Bloki przy ul. Północnej w Płocku

Płock to miasto, w którym najwięcej ogłoszeń sprzedaży dotyczy mieszkań nowych, wybudowanych po 1990 roku. Na rynku jest także duży wybór mieszkań zlokalizowanych na wielkich, płockich osiedlach zbudowanych w technologii wielkopłytowej w latach 70. i 80.

Mieszkania w Płocku na osiedlach z wielkiej płyty
Na największych osiedlach z lat 70. i 80. (Tysiąclecia, Międzytorze, Łukaszewicza, Skarpa, Dobrzyńska) można znaleźć przede wszystkim mieszkania kompaktowe, o niewielkich metrażach, standardowo wykończone. Sporadycznie na rynek trafiają zmodernizowane, nowocześnie zaaranżowane mieszkania należące do tego segmentu. Wprawdzie wnętrza mieszkań w blokowiskach nie zachęcają wyszukanym stylem, ale przecież każdy kolejny właściciel może przeprowadzić remont i urządzić mieszkanie według własnych upodobań. Zaletą mieszkań w blokach z wielkiej płyty jest korzystna lokalizacja – blisko przystanków komunikacji miejskiej, sklepów, szkół. Takie mieszkania są też nieco tańsze niż te zlokalizowane na nowych osiedlach. W Płocku ceny mieszkań z drugiej ręki, położone na wielkich osiedlach wahają się od 2,7 do 4,2 tys. PLN za metr.

Kamieniczki przy Jerozolimskiej w Płocku
Kamieniczki przy Jerozolimskiej w Płocku
fot.: google street view
Bloki przy ul. Północnej w Płocku
Bloki przy ul. Północnej w Płocku
fot.: google street view


Nowe mieszkania w Płocku i propozycje deweloperów

Dużo ofert sprzedaży nowych mieszkań pojawia się w dzielnicach Podolszyce, Zielony Jar, a także przy ulicy Kolegialnej. Wśród ogłoszeń płockich agencji nieruchomości są też lokale usytuowane w stylowych budynkach zrealizowanych w ostatnich latach w okolicach Starego Miasta. Ceny mieszkań w nowym budownictwie, w pełni wykończonych i urządzonych, zaczynają się od około 3 tysięcy za m2. Najdroższe, komfortowo wyposażone mieszkania wyceniane są na około 5 tys. Trafiają się też oferty sprzedaży oryginalnych, ponad 100-metrowych apartamentów w cenie 10 tys. zł/m2.

Mieszkania na sprzedaż w Płocku. Ceny mieszkań w Płocku >>

Na rynku pierwotnym w Płocku dostępne są mieszkania na osiedlach:
Górna II – sześć 4-kondygnacyjnych bloków, w których zaprojektowano mieszkania od 39 do 73 m2. Do każdego mieszkania przypisane jest podziemne miejsce garażowe. Osiedle jest ogrodzone. Ceny za m2 zaczynają się od 3990 zł. Osiedle buduje Amabud.
Osiedle Saperska – kilkuetapowe osiedle realizowane przez Wix Developer. W sprzedaży są mieszkania o popularnych metrażach, z balkonami i widnymi kuchniami. Budynki zaprojektowano w technologii tradycyjnej. Na osiedlu zostaną zagospodarowane tereny zieleni, zainstalowane będzie wewnętrzne oświetlenie, powstanie przedszkole, plac zabaw, sklepy i punkty usługowe.
Osiedle Żyzna – 13 budynków przy ulicy Boryszewskiej w Płocku, w których zaprojektowano 650 mieszkań. Osiedle zostało zaprojektowane z pełnym zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną oraz przedszkolem, żłobkiem i częścią handlowo-usługową. Inwestycję realizuje Invest Bud.
Przylesie – oryginalne osiedle energooszczędnych domów wielorodzinnych realizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową Budowlani przy ulicy Kutnowskiej.
Skiba II – inwestycja w Płocku przy Jana Pawła II. Osiedle składa się z 6 niewysokich budynków. Inwestycja realizowana jest przez Międzyzakładową Spółdzielnię Mieszkaniową Chemik.
Osiedle nad Rosicą – bloki zrealizowane przy Żyznej w Płocku. Osiedle jest ogrodzone i monitorowane, zaplanowano tereny zieleni i plac zabaw. Deweloper oferował na osiedlu mieszkania o różnorodnych metrażach – od 37 do 107 m2.
Apartamentowiec Kolegialna – budynek wielorodzinny, 4-kondygnacyjny z garażami podziemnymi, realizowany przez Omega Przedsiębiorstwo Inwestycji Budowlanych. Na parterze budynku zaprojektowano lokale usługowe, a na wyższych piętrach 18 mieszkań o powierzchniach od 41 do 63 m2. Termin zakończenia inwestycji: IV kwartał 2014 r.
Inwestycja przy 11 Listopada i Jachowicza – dwa budynki (11- i 5–piętrowy) realizowane przez Młodzieżową Spółdzielnię Mieszkaniową. Metraże oferowanych mieszkań: 36-71 m2. Ceny zaczynają się od 4300 zł m2.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 28.05.2014

Polecane artykuły
Bezpieczny wynajem mieszkania. Jak przygotować umowę najmu?
Osoby, które wynajmują swoje mieszkania, często borykają się z wieloma problemami. Zdarza...
Ceny i standard mieszkań we Włocławku
Ceny mieszkań na rynku wtórnym we Włocławku wahają się od 990 do 5000 zł za metr....
Mini ogród na balkonie
Polacy kochają ogrody, ale nie każdy może sobie pozwolić na zakup domu czy mieszkania z...
Wakacje kredytowe przy problemach ze spłatą kredytu
Wakacje kredytowe to zawieszenie spłaty kredytu na określony czas. Takie rozwiązanie...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.