Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Rabaty i promocje deweloperów

tagi tematyczne osiedle Alpha Red Real Estate Development Warszawa
Osiedle Alpha w warszawskich Skoroszach
Osiedle Alpha w warszawskich Skoroszach

Deweloperzy kuszą rabatami i promocjami oraz licznymi formami wsparcia i udogodnień dla kupujących. Dla klienta najważniejsze jednak jest to kiedy będzie mógł wprowadzić się do gotowego mieszkania.

Żaden z poważnych inwestorów nie odważyłby się już dziś zaproponować dziury w ziemi. Informacja mówiąca o tym, że mieszkania są gotowe do zamieszkania jest obecnie najlepszą reklamą dewelopera. – Na osiedlu Alpha w Ursusie oferujemy klientom ciekawe rabaty ponieważ w sprzedaży zostały nam już ostatnie lokale. Jednak dla kupujących często ważniejsze, nawet od ceny, jest to że klucze do mieszkania dostaną za miesiąc – komentuje Teresa Witkowska, dyrektor Sprzedaży w RED Real Estate Development . Takich lokali nie ma jednak wiele w sprzedaży.

Jeszcze kilka miesięcy temu panowała powszechna moda na rozdawanie przez deweloperów bonusów. Kupując mieszkanie można było dostać wyposażenie kuchni, łazienki, garaż, wyjechać na zagraniczną wycieczkę lub otrzymać klucze do samochodu. Dziś większość inwestorów odeszła od tej praktyki i zamiast oferowania bonusów obniża cenę metra kwadratowego lokalu.

Liczy się też standard osiedla. Otwarte duże dziedzińce z oczkami wodnymi, recepcje, czy eleganckie powierzchnie wspólne wykonane z dobrych materiałów. Powszechne stało się też oferowanie przez deweloperów zakupu mieszkania wykończonego pod klucz. Korzyścią dla kupującego jest gwarancja na wykończenie, którą bierze na siebie inwestor i możliwość sfinansowania całości kredytem. Jednym z najczęściej eksponowanym przez deweloperów hasłem reklamowym stała się też oszczędność. To ile kupujący zaoszczędzi na odsetkach finansując mieszkanie kredytem z dopłatą. Decydując się na mieszkanie, które kwalifikuje się do programu „Rodzina na swoim” można faktycznie zaoszczędzić ponad 100 tys. zł. Większość deweloperów dostosowuje, więc część mieszkań do wymogów programu (cena do 7 257 zł/mkw. w Warszawie).

Deweloperzy często oferują pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego na preferencyjnych warunkach najczęściej w banku, który finansuje inwestycje. Niektóre firmy deweloperskie opracowują specjalne programy wsparcia kredytowego. Oznacza to dla klienta najniższe na rynku raty i wymagane zdolności kredytowe oraz program ulg w spłacie. Dla kupujących kusząca jest też perspektywa odliczania 7 % VAT od zakupu, czy rabat dla osób płacących gotówką.

Poza regularną obniżką cen, tendencją rynkową staje się też wprowadzanie przez deweloperów ciekawych akcji marketingowych oraz niestandardowych form promocji. Zdarzają się nawet propozycje lotu balonem nad miastem, czy udziału w pokazie mody.

autor: źródło: Prestige Public Relations

aktualizacja: 12.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.