Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Tesoro Ivory Residences - unikatowe osiedle domów w Gdyni

tagi tematyczne domy Gdynia Tesoro Ivory Residences
Tesoro - ogrody całego świata
Tesoro - ogrody całego świata

Wybudowanie pięknego domu nie jest już dziś niczym niezwykłym. Trzeba bowiem obudzić w nim duszę. Z myślą o wymagających klientach deweloperzy angażują projektantów zieleni tworzących ogrody, które z powodzeniem odzwierciedlą unikalny styl domu, wprowadzą do niego życie i dodadzą uroku.

Jako przykład można tu podać Tesoro Ivory Residences, powstające na obrzeżach Gdyni. Nawiązujące stylem do szwajcarskich miast-ogrodów, łączą zachwycające bogactwo zieleni z niską zabudową i przestronną architekturą. Sercem Tesoro Ivory Residences jest centralnie położony park o powierzchni ponad 4 ha. Architekci krajobrazu postanowili odtworzyć w nim prawdziwie angielski klimat. Dlatego można tu odnaleźć wiele malowniczych kompozycji roślinnych o niespotykanych barwach i zapachach. Nic w tym jednak dziwnego – do zagospodarowania terenu wykorzystano ponad 80 tys. krzewów i bylin oraz około 200 różnorodnych drzew. Zróżnicowane ukształtowanie terenu umożliwiło naturalne wkomponowanie stawu, zacisznych alejek i kameralnych skwerków. W jego centrum parku roztacza się zapierający dech w piersiach widok na błękitną taflę stawu - dumę Tesoro, zajmującą powierzchnię 3,8 tys. mkw. Park, dzięki swemu dyskretnemu urokowi, stanowi istotny element życia mieszkańców.
To doskonałe miejsce spotkań oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Każdy z ogrodów otaczający sześć ukończonych już rezydencji został stworzony w indywidualnym, nawiązującym do charakteru poszczególnych posiadłości, stylu.

Mieszkańcy Tesoro otrzymują więc zaprojektowany z dużą starannością, wykończony ogród, który doskonale komponuje się z ich rezydencją (Marbella, Carmen, Alhambra, Gibraltar, El Presidente oraz Il Sonore – choć wszystkie utrzymane w tym samym klimacie, każda zbudowana jest według indywidualnego, niepowtarzalnego projektu). Różnice zarówno w bryłach budynków, jak i detalach architektonicznych powodują, że każda rezydencja ma własny, charakterystyczny klimat. Niepowtarzalną atmosferę ogrodów tworzą miękkie, łagodne łuki ścieżek, rabaty kwiatowe oraz skupiska drzew i krzewów. Znajdziemy w nich orientalne rośliny śródziemnomorskie, bukszpany, juki czy agawy. Inspiracją dla ogrodów Tesoro były zarówno gaje oliwne pełne radosnego śpiewu ptaków, jak i skały Gibraltaru. Ogród Il Sonore zaprojektowany został tak, by cieszyć różnorodnością koloru: od białej hortensji po żółte rudbekie. Silnie owocujące krzewy - kalina, głóg, morwa, jarzębina – przyciągają rozśpiewane o poranku ptactwo. Najatrakcyjniejszym elementem ogrodów Carmen są zaś pnącza glicynii i róż, a także bujnie rosnące hortensje i kwitnące krzewy. Ich wielką zaletą jest to, że kolorami zachwycają przez cały rok dzięki właściwemu doborowi gatunków roślin. Tworząc magiczne ogrody Tesoro pamiętano również o gatunkach owocodajnych, takich jak: poziomki, truskawki, maliny, jeżyny, porzeczki, orzechy laskowe. Drzewka owocowe zasadzono pojedynczo, co pozwoliło zachować przestronność ogrodu.

Dziewięć rond Tesoro
Dynamiki całemu projektowi Tesoro Ivory Residences dodają ronda – każde o niecodziennej nazwie i oryginalnej kompozycji. Na rondzie Kwiat Wiśni czerwony berberys przeplata się w rytmicznym kręgu z niebieskim przetacznikiem. Całości dopełniają płatki żółtego pięciornika. W innym miejscu ten sam pięciornik w połączeniu z berberysem i szelestem traw przywołuje niepowtarzalny klimat Ameryki Południowej - to Rondo Inka. Na Rondzie Mandala przeżyjemy przygodę z egzotyczną, intensywnie pomarańczową gailardią. Róża Wiatrów to klasyka wzoru i barw. Bordowa żurawina i srebrne liście starca, zdecydowanie odcinają się na tle intensywnej zieleni trawnika i regularnej bryły bukszpanu. Całość spięta jedną klamrą – dziewiątym rondem przy bramie głównej, które razem z reprezentacyjnym gazonem eksponuje urok i splendor tego miejsca. Toczące się kule bukszpanu wprawiają całą kompozycję w ruch sprawiając, że emanuje ono energią.

autor: zdjęcia: TS INVEST TESORO

aktualizacja: 13.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.