Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Warszawa: kupujemy dom w dzielnicy Wesoła

tagi tematyczne domy na sprzedaż domy Wesoła
Warszawska Wesoła
Warszawska Wesoła

Mieszkać w mieście, a jednocześnie w pobliżu lasu to zapewne marzenie wielu osób poszukujących nowego domu. Do miejsc spełniających te warunki z pewnością można zaliczyć warszawską Wesołą. Agencje nieruchomości oferują w tej dzielnicy przede wszystkim segmenty i domy wolno stojące.

Wesoła jest dosyć młodą dzielnicą Warszawy, włączona została bowiem do niej w 2002 r. Wcześniej – od 1968 r. – była miastem, w skład którego wchodziło kilka osad i wiosek: Wola Grzybowska, Wesoła, Groszówka, Grzybowa, Zielona i Stara Miłosna.

Trochę historii
Rozwój Wesołej związany był zawsze z jej letniskowym charakterem, a także z trzema ważnymi szlakami komunikacyjnymi przebiegającymi przez miejscowość: Starym Traktem (prowadzącym z Grochowa w kierunku Rusi), drogą z Pragi do Terespola i Brześcia Litewskiego (obecnie Trakt Brzeski) i szlakiem żelaznym, czyli koleją, która dotarła tutaj w latach sześćdziesiątych XIX wieku.
Pojawienie się pierwszych osadników w Wesołej związane było właśnie z trasą Kolei Terespolskiej. Były to czasy zaboru rosyjskiego i nowa linia kolejowa wraz z platformą przeładunkową miała stać się ważnym elementem strategicznym w wojennych planach Moskwy. W późniejszym czasie zlokalizowano tu przystanek kolejowy, a w jego pobliżu powstawały pierwsze domy urzędników państwowych, kolejarzy, tramwajarzy, a także letnie domy dyrektorów ważnych warszawskich instytucji. W 1918 roku miejscowość przybrała swoją obecną nazwę. Bardzo intensywny rozwój Wesołej i sąsiedniej Starej Miłosny nastąpił w latach trzydziestych XX wieku. Założono wówczas na tych terenach uzdrowisko borowinowe dla dzieci „Nasza Chata”, lotnisko szybowcowe, a budownictwo o charakterze willowym rozwijało się bardzo intensywnie dzięki szczególnym walorom klimatycznym i krajobrazowym okolicy.

   

Zielono mi…
Bardzo dużą część dzielnicy (ponad 60%) zajmują lasy należące m.in. do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Na obszarze Wesołej występują też liczne wzniesienia wydmowe tworzące paraboliczne wały, a w zagłębieniach terenu powstały oczka wodne, bagniska i torfowiska (m.in. Rezerwat Przyrody „Bagno Jacka”, „Zielony Ług”, „Bagno Macierowe”). Mieszkańcy mogą korzystać z licznych ścieżek pieszych i rowerowych oraz szlaków jeździeckich. Na terenie osiedla Stara Miłosna znajduje się hipodrom i szkoła jazdy konnej.
O tym, jak ważne są dla dzielnicy tereny zielone może świadczyć symbolika herbu Wesołej. Widnieją w nim liście dębu (dwa zielone i jeden czerwony), żółte koło oznaczające słońce oraz żółte pole nawiązujące do piasków i wydm.

   

Komfortowe domy i wygodne mieszkania
W Wesołej spotkamy głównie zabudowę willową, liczne segmenty (szczególnie w centrum Starej Miłosny) i niskie (maksymalnie do 3 pięter) budynki wielorodzinne. Wśród ofert sprzedaży nieruchomości z tej dzielnicy znajdziemy np. duży, zadbany dom o powierzchni 458 mkw., z oranżerią, półokrągłym tarasem na drugim poziomie i pięknie utrzymanym ogrodem. Na uwagę zasługuje też zlokalizowany w Starej Miłośnie dom wolno stojący z 1999 roku, wyróżniający się wysoką jakością wykończenia wnętrza i zadbanym ogrodem.
W Wesołej znajdziemy też wyjątkowe nieruchomości przeznaczone na wynajem, np. luksusowy dom o powierzchni 460 mkw. z dużym salonem, w którym znajduje się unikatowy kaflowy kominek z XIX wieku i zabytkowe meble gdańskie. Osoby o dużych wymaganiach mogą wynająć luksusową, gustownie urządzoną rezydencję.
Wśród ofert sprzedaży mieszkań znajdziemy m.in. dwupoziomowy lokal z 2006 roku o powierzchni 110 mkw., trzypokojowe mieszkanie w kameralnym bloku przy ul. Rumiankowej i atrakcyjny lokal z zacisznym ogródkiem zlokalizowany przy ul. Dworkowej.   

   

W ramach ciekawostek należy dodać, że włączenie tej dawnej podwarszawskiej miejscowości do stolicy stało się przyczyną powstania podwójnego nazewnictwa wielu ulic. I tak np. ulicę Dworkową i Sikorskiego znajdziemy zarówno na terenie Wesołej, jak i na Mokotowie. Do zdublowanych ulic zaliczamy też Czereśniową, Szkolną, Mazowiecką, Mickiewicza, Miłą, Dziką i wiele innych. 

autor: opracował: Agnieszka Karpińska

aktualizacja: 13.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.