Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Zakup mieszkania w peryferyjnej dzielnicy - moda czy konieczność?

tagi tematyczne mieszkania Warszawa osiedle Alpha Real Estate Development
Peryferyjne dzielnice - moda czy konieczność?
Peryferyjne dzielnice - moda czy konieczność?

Na peryferia miast przyciągają kupujących niskie ceny mieszkań.

Wartość lokalu, przy obecnym zaostrzeniu polityki kredytowej przez banki, ma często decydujący wpływ na możliwość zaciągnięcia pożyczki przez kupującego. Drugim ważnym czynnikiem, który motywuje do wyboru lokalizacji poza centrum, jest chęć zamieszkania z dala od miejskiego zgiełku. Trend ten zauważyli również deweloperzy, którzy coraz częściej sytuują swoje inwestycje na obrzeżach miasta, proponując przy tym coraz ciekawsze rozwiązania architektoniczne. Wiedzą, że za kilka lat, znacznie bardziej niż obecnie, liczyć się będzie dla kupujących spokój i prywatność. Zjawisko emigracji w kierunkach podmiejskich, które jest charakterystyczne dla krajów Europy Zachodniej, jest symptomem bogacenia się i dojrzewania naszego społeczeństwa. Tendencja ta jest odwrotna do tej jaką można było zaobserwować kilka lat temu kiedy, zwłaszcza młodzi ludzie, strumieniami napływali do dużych miast. Dziś osoby, które zgromadziły kapitał przeprowadzają się na tereny podmiejskie. Istotne jest przy tym, że na przeprowadzkę decydują się już nie tylko osoby dojrzałe, ale także zamożni młodzi ludzie i młode małżeństwa.

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży w firmie RED Real Estate Development budującej Osiedle Alpha w Ursusie potwierdza to zjawisko. „Mieszkaniami w naszej inwestycji interesują się głównie młode rodziny z dziećmi. Szczególnie ważna jest dla nich powierzchnia mieszkania. Za kwotę jaką musieliby przeznaczyć na małe mieszkanie w centrum, mogą tu dostać mieszkanie znacznie większe. Duże znaczenie ma też fakt, że wszystkie lokale w inwestycji kwalifikują się do otrzymania kredytu z państwową dopłatą. Poza tym, impuls do zakupu stanowi dla nich możliwość korzystania z zielonego, wewnętrznego dziedzińca, na którym znajdą się altanki, pergole, strumyczki, oczka wodne i place zabaw” – komentuje Witkowska.

Osiedle Alpha to kompleks siedmiu nowoczesnych budynków. Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach. Pierwsza faza przedsięwzięcia obejmuje trzy budynki, w sumie 197 mieszkań o powierzchni od 42 do 97 mkw. Budynki wyposażone będą w nowoczesne cichobieżne windy i garaże podziemne. Na terenie osiedla przewidziano plac zabaw dla dzieci. Cały kompleks zostanie ogrodzony i wyposażony w video domofony oraz czytniki kart dostępu.


Termin oddania inwestycji zaplanowany jest na wrzesień 2009 roku.

autor: źródło: RED Real Estate Development

aktualizacja: 13.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.