Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Akcja „Drzwi Otwarte” w biurach pośredników nieruchomości, 30 marca 2015 r.

tagi tematyczne Polska Federacja Rynku Nieruchomości pośrednicy nieruchomości
Akcja „Drzwi Otwarte” w biurach pośredników nieruchomości
Akcja „Drzwi Otwarte” w biurach pośredników nieruchomości

Niemal 200 biur nieruchomości z całej Polski weźmie udział w ogólnopolskiej akcji „Drzwi Otwarte” organizowanej przez Polską Federację Rynku Nieruchomości. Akcja połączona jest z Dniem Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami, który obchodzony jest 30 marca. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą pośredników lub zatelefonują do uczestniczących w kampanii biur, mogą liczyć na bezpłatne porady dotyczące zagadnień związanych z obrotem nieruchomościami.

- Organizowane po raz czwarty „Drzwi Otwarte” cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem konsumentów, którzy zgłaszają się do pośredników z różnymi, często trudnymi sprawami – mówi Leszek A. Hardek, prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

W 2015 roku, z okazji jubileuszu 20-lecia PFRN, kampania odbywa się pod hasłem „Profesjonalni od 20 lat”. W ramach akcji konsumenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc w zakresie:
- procedur i dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności nieruchomości,
- wyjaśniania skomplikowanego stanu prawnego nieruchomości,
- sposobów radzenia sobie z obciążeniami, które mogą stanowić przeszkodę w zakupie nieruchomości,
- sposobów zabezpieczenia transakcji,
- możliwości finansowania zakupu nieruchomości.

Klienci mają też okazję poznać zasady i czynności, wykonywane przez pośrednika w ramach świadczonych usług, a także zapoznać się z aktualnymi ofertami biur. Podczas konsultacji pośrednicy w obrocie nieruchomościami służą fachową wiedzą z zakresu prawa budowlanego, cywilnego, podatkowego, rzeczoznawstwa i innych dziedzin powiązanych z rynkiem nieruchomości.

Otwarte dla szerszej grupy zainteresowanych konsultacje i spotkania są szczególnie ważne po rządowej deregulacji zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami, kiedy to przestały obowiązywać wymogi dotyczące wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych.

- Konsumenci często powierzają pośrednikom w obrocie nieruchomościami dorobek swojego życia. Rzetelna, odpowiadająca najwyższym standardom zawodowym i normom etycznym pomoc jest w tym przypadku nieoceniona. Tym bardziej, że docierające do PFRN głosy są niepokojące. Pośrednicy zapytani przez PFRN o ocenę rzeczywistości po deregulacji zauważają wzrost nieuczciwych praktyk i nieetycznych zachowań rynkowych – 55 proc. ankietowanych, a 22 proc. obserwuje spadek jakości świadczonych usług – wylicza Leszek A. Hardek.

Spis biur biorących udział w akcji "Drzwi Otwarte" znajduje się na stronie PFRN >>

autor: PFRN

aktualizacja: 30.03.2015

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.