Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Akcja rekreacja, czyli kupujemy działkę letniskową

tagi tematyczne działki rekreacyjne
Akcja rekreacja
Akcja rekreacja

Wakacyjne miesiące to czas większego zainteresowania działkami rekreacyjnymi. Na taki zakup decydują się często osoby szukające korzystnej lokaty kapitału, a niewysokie ceny za metr kwadratowy zachęcają do inwestowania w tego typu nieruchomości.

Za słusznością takiej decyzji przemawia co najmniej kilka argumentów, z których głównym jest atrakcyjny koszt zakupu – ceny tego rodzaju działek zaczynają się już od 3 zł za mkw.
Warto również wziąć pod uwagę możliwość przeznaczenia działki na gospodarstwo agroturystyczne, zwłaszcza że tego typu miejsca są coraz częściej traktowane jako alternatywa spędzenia urlopu w zatłoczonym kurorcie. W związku z tym działka przy odpowiednim zagospodarowaniu może stać się świetnym źródłem dochodu. A ponieważ tereny o charakterze rekreacyjnym zlokalizowane są najczęściej w malowniczych zakątkach kraju, nad rzekami czy jeziorami, sprzyja to przeznaczeniu ich na taką działalność.

Wysokość cen działek różnicuje głównie to, w jakim rejonie i otoczeniu są zlokalizowane. Nikogo nie zdziwi fakt, że tereny nad morzem czy na Mazurach będą droższe od tych, które położone są np. w Polsce centralnej czy wschodniej. Z drugiej strony lokalizacja w odległości 100 czy 150 km od dużego miasta może być atutem, jeśli weźmiemy pod uwagę czas podróży. Dlatego też inwestycje w mniej popularnych częściach kraju cieszą się coraz większym uznaniem, szczególnie, że w ciągu najbliższych lat przewiduje się, że ich ceny mogą wzrosnąć.

Ogłoszenia: działki rekreacyjne

autor: opracował: mt
źródło: Polanowscy Nieruchomości

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.