Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Apartament czy mieszkanie?

tagi tematyczne Angel Wings Barciński Park Łodź Nickel Development Pelikan apartamenty Poznań SGI Baltis Warszawa Wings Development Wrocław
Apartament czy mieszkanie?
Apartament czy mieszkanie?

Przeglądając oferty, często napotykamy sformułowanie "apartament"

Przeglądając oferty sprzedaży mieszkań, szczególnie z rynku pierwotnego, często napotykamy sformułowanie "apartament", tymczasem na tę nazwę zasługuje zaledwie garstka inwestycji na polskim rynku nieruchomości.
Ciągle nie ma jednoznacznej definicji apartamentu. Jednak eksperci próbują przynajmniej określić jego podstawowe cechy. Przyjęło się, że jest to luksusowe, funkcjonalne mieszkanie, wykonane z materiałów wysokiej jakości. Ważny jest również odpowiedni metraż (powyżej 100 mkw.), chociaż specjaliści nie są w tej kwestii zgodni, a także wysokość powyżej 2,85 m (często około 3,00 m). Apartamenty powinny być położone w najlepszych, prestiżowych lokalizacjach, z widokiem na tereny zielone. Istotnym elementem są także duże balkony, tarasy, ogrody  zimowe lub użytkowe zielone dachy. Rozkład takiego mieszkania musi zapewniać funkcjonalność. Niedopuszczalny jest tu tzw. galeriowy układ pomieszczeń. Sypialnie powinny mieć oddzielne wejście do łazienki i garderoby. Normą w apartamentowcach jest recepcja, całodobowa ochrona w budynku oraz luksusowo wykończone: hall i klatki schodowe.

Inne pożądane cechy apartamentów to:
- wysoka jakość materiałów budowlanych i wykończeniowych
- garaż podziemny, winda z poziomu garaży oraz wyznaczone miejsce do parkowania dla gości
- nowoczesne rozwiązania techniczne i teletechniczne, klimatyzacja oraz elementy BSM, czyli inteligentnej infrastruktury sprzętowej
- niebanalna architektura, często tworzona przez znanych i cenionych projektantów
- poczucie przestrzeni, które zapewniają odpowiedniej wielkości okna, przeszklone ściany i dobrze doświetlony duży hall
- wysoki poziom prywatności, maksymalnie 2-3 lokale na piętrze
- możliwość korzystania z basenu, sauny, klubów fitness
- zapewnienie mieszkańcom usług typu sprzątanie, zakupy, drobne naprawy etc.
- doskonała komunikacja z centrami miast, ośrodkami kultury i rozrywki.

Zainteresowanie apartamentami jest w Polsce coraz większe. Potencjalnych nabywców nie odstraszają wysokie ceny, które mogą dochodzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy. Popytowi sprzyjają poprawa jakości życia Polaków, rosnące wynagrodzenia, a więc ogólnie wzrost zamożności społeczeństwa.

Ekskluzywne nieruchomości są symbolem luksusu, prestiżu i sukcesu życiowego. Także deweloperom zależy na tym, aby mieć w swojej ofercie apartamenty. Jest to dla firmy nie tylko źródłem zysków, ale także korzystnie wpływa na jej wizerunek i zwiększa zainteresowanie pozostałymi inwestycjami.

Barciński Park w Łodzi

Angel Wings we Wrocławiu

Aktualne, ciekawe propozycje inwestycji apartamentowych to między innymi:
Pelikan – apartamenty nad Wartą, wybudowane w Poznaniu przez Nickel Development. W projekcie tym na uwagę zasługuje udane połączenie funkcji mieszkalnych z rekreacyjnymi, wysoki standard wykończenia apartamentów i części wspólnych oraz atrakcyjna lokalizacja.
Angel Wings we Wrocławiu, realizowany przez Wings Development. W pierwszym etapie przewidziano budowę 313 w pełni klimatyzowanych, luksusowych apartamentów położonych nad brzegiem Oławy, niedaleko Rynku.
Barciński Park firmy SGI Baltis – kompleks mieszkaniowo-usługowy, powstający w okolicach Księżego Młyna – jednej z najmodniejszych dzielnic Łodzi. Przedsięwzięcie zakłada m.in. zachowanie części istniejących pofabrycznych zabudowań, które zostaną zaadaptowane na nowoczesne lofty.
Patria w Warszawie – luksusowa inwestycja Dom Development, harmonijnie wpisana w parkowy charakter Powiśla. Najwyższa jakość wykończenia oraz prestiżowa lokalizacja z całą pewnością pozwalają zaliczyć Patrię do kategorii apartamentowców.

autor: opracował: Agnieszka Karpińska
zdjęcia: Wings Development, Nickel Development, SGI Baltis

aktualizacja: 17.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.