Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Apartamentowe szaleństwo

tagi tematyczne Nieruchomości Polanowscy
Apartamentowe szaleństwo
Apartamentowe szaleństwo

Co nas kusi najbardziej jako obiekt do zamieszkania: dom, M-3 w bloku na nowym osiedlu, apartament..? Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że największą popularnością cieszą się domy wolno stojące, co jednak zajmuje drugie miejsce?

Firma Polanowscy Nieruchomości przeprowadziła sondaż, podczas którego internauci odpowiedzieli na pytanie „gdzie chciałbyś mieszkać, gdybyś mógł wybierać?” Najwięcej wskazań – jak można się było spodziewać – otrzymał dom wolno stojący. Warto jednak zwrócić uwagę na „srebrnego medalistę” – apartament. Wybrało go aż 25,35% internautów.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej
Badani najchętniej zamieszkaliby w domu wolno stojącym – tę opcję wybrało 57,75% ankietowanych. Wniosek: prywatność jest w cenie. Poza tym własny dom to swego rodzaju prestiż, jak również większa swoboda aranżacji.

Gdzie chcą mieszkać ankietowani?

Szeregowiec na szarym końcu
Niewiele, bo zaledwie 16,9% badanych wyraziło chęć zamieszkania w domu szeregowym. Być może przyczyną tak małego zainteresowania jest dostępność tego rodzaju obiektów, które – jeśli są zlokalizowane na peryferiach miasta – można kupić w cenie 4-pokojowego mieszkania w nowym budownictwie. Dodatkowo mniejsza prywatność niż w domu wolno stojącym, mniejszy ogródek i prawdopodobnie niższy standard wykończenia niż w apartamentach obniża popularność szeregowców.

Coś na czasie - apartament
25,35% internautów wybrało odpowiedź apartament/penthouse. Jest to swego rodzaju niespodzianka, ale również wskazówka, mówiąca, jak będą kształtowały się potrzeby nabywców nieruchomości. Również deweloperzy zauważyli nowy trend i coraz częściej proponują tego typu lokale. Wybór apartamentu to nie tylko wysoki standard wykończenia i ciekawa aranżacja wnętrza, ale również prestiż wynikający z jego posiadania. Ponadto – ponieważ apartamentowce zlokalizowane są najczęściej dość blisko centrum – ich zapracowanym mieszkańcom zdecydowanie skraca się czas dojazdu do domu.

Opisane trendy na rynku nieruchomości z pewnością w najbliższym czasie jeszcze się nasilą. A apartament z ogrodem na dachu, z sauną i jacuzzi, z prywatnym basenem, do tego w prestiżowej lokalizacji na pewno zwróci uwagę zamożnych singli, choć nie tylko...

autor: opracował: mt
źródło: Polanowscy Nieruchomości

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.