Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Dzielnica Koszutka - apartamentowiec z trawnikiem na dachu

tagi tematyczne Katowice MK Inwestycje
Apartamentowiec z trawnikiem na dachu
Apartamentowiec z trawnikiem na dachu

W samym centrum Katowic deweloper MK Inwestycje zbuduje kompleks mieszkaniowy z wegetatywną fasadą. Apartamentowiec o nazwie Widok ma stać się zieloną oazą pośród betonowych budowli Koszutki.

Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 2663 mkw., zlokalizowanej niecałe 1,5 km od katowickiego rynku, w sąsiedztwie ulicy Misjonarzy Oblatów i Stęślickiego.


W czterokondygnacyjnym budynku znajdzie się 37 mieszkań jednopoziomowych, 4 dwupoziomowe oraz 1 apartament trzypoziomowy – w sumie 42 lokale o powierzchni od 37 do 210 mkw. Ostatnią kondygnację zajmą mieszkania z antresolami oraz tarasami. Ceny zaczynają się od 7000 PLN za mkw. Jednak, jak podkreśla deweloper, kalkulacje cenowe będą robione indywidualnie dla każdego z lokali.

Elewację budynku w zaplanowanych miejscach porastać będą pnącza, tworząc niezwykłą, unikalną kompozycję mineralno-wegetacyjną. Do budowy apartamentowca wykorzystywane są materiały najwyższej jakości. Surowcem na okna oraz drzwi wejściowe do budynku jest aluminium. Na płaskim dachu powstają tarasy wykonane w formie deku z egzotycznego drewna Bangkirai. Cały otaczający budynek teren oraz dachy zaprojektowano w przeważającej części jako zielone trawniki. Za oryginalny projekt inwestycji łączący przyrodę i architekturę odpowiada gliwicka pracownia Medusa Group.

 

Apartamentowiec Widok będzie miał własny, zamknięty, jednopoziomowy i mechanicznie wentylowany podziemny parking.


Widok to miejsce interesujące zarówno dla rodzin, które zwrócą szczególną uwagę na bliskość szkół, przedszkoli czy uczelni, jak i dla singli ceniących życie w metropolii, blisko ośrodków kultury i rozrywki.

Planowane zakończenie inwestycji to III kwartał 2009 roku.

autor: opracował: mz

aktualizacja: 16.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.