Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Apartamenty w Krakowie. Rusza realizacja Angel Wawel

tagi tematyczne Angel Poland Group Angel Wawel apartamentowiec apartamenty w Krakowie mieszkania Kraków
Apartamenty w Krakowie. Angel Wawel
Apartamenty w Krakowie. Angel Wawel

Spółka Angel Wawel rozpoczyna w Krakowie prestiżową inwestycję mieszkaniową. W zabytkowych budynkach dawnego zakonu koletek powstaną apartamenty. Do dyspozycji mieszkańców kompleksu będzie m.in. SPA, basen i piwnica na wina.

Przygotowania do projektu rozpoczęły się w 2003 roku. Wówczas spółka Angel Wawel, należąca do Angel Poland Group, zakupiła budynek i przylegające grunty przy ulicy Koletek 12. Historia zabudowań sięga XVI wieku, kiedy to starosta Zygmunt Dębiński ufundował siostrom zakonnym zwanym koletkami ich przyszłą siedzibę. Na przestrzeni wieków obiekt był kilka razy rozbudowywany. Obecnie w ramach budowy kompleksu Angel Wawel, budynek zostanie poddany całkowitej renowacji w zgodzie z wytycznymi Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Odnowiona zostanie fasada budynku, wnętrza oraz wielowiekowe polichromie. Dobudowana zostanie nowoczesna część apartamentowa, która domykać będzie budynek, tworząc od środka reprezentatywne patio z częścią ogrodową zaprojektowaną przez Matta Jamesa - brytyjskiego projektanta zieleni. Powstanie tam również park rzeźb autorstwa krakowskiego rzeźbiarza Bronisława Chromego.

Czytaj też: Oryginalny apartamentowiec przypominający dom jednorodzinny

Apartamenty w Krakowie. Angel Wawel
Apartamenty w Krakowie. Angel Wawel
fot.: Angel Wawel
Apartamenty w Krakowie. Angel Wawel
Apartamenty w Krakowie. Angel Wawel
fot.: Angel Wawel

W zależności od skrzydła, budynek będzie składał się z pięciu lub sześciu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych przeznaczonych na parking dla mieszkańców. Części wspólne wyłożone będą kamieniem i elegancko oświetlone. Budynki zostaną wyposażone w 10 wind. Teren będzie ogrodzony i objęty ochroną.

Na terenie kompleksu znajdzie się 235 apartamentów, w tym ekskluzywny 600-metrowy penthouse usytuowany w budynku dawnej kaplicy Towarzystwa Dobroczynności. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w systemy klimatyzacyjne oraz ogrzewanie podłogowe. Każdy z kupujących będzie miał możliwość zamówienia indywidualnego projektu wnętrza autorstwa Macieja Zienia lub Mobius Architekci.

autor: Angel Wawel

aktualizacja: 26.02.2013

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.