Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Apartamenty w zabytkowej Kamienicy Misjonarskiej

tagi tematyczne apartamenty Lublin deweloperzy Lublin Kamienica Misjonarska Lublin mieszkania Lublin mieszkania Wikana sprzedaż mieszkań Lublin Wikana
Kamienica Misjonarska w Lublinie, widok od frontu
Kamienica Misjonarska w Lublinie, widok od frontu

Firma Wikana kończy prace związane z odrestaurowaniem Kamienicy Misjonarskiej w Lublinie - zabytku pochodzącego z 1873 r. W budynku powstanie 10 apartamentów o łącznej powierzchni użytkowej 661 mkw. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2010 r.

Inwestycja znajduje się w ścisłym centrum Lublina, 300 metrów od Rynku Starego Miasta, przy ul. Misjonarskiej 12. Kamienica ma kształt litery L, są dwie kondygnacje od frontu i trzy od podwórza. Renowacja niszczejącej od II wojny światowej kamienicy odbywa się pod okiem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prace budowlane rozpoczęły się 6 lipca 2010 r.

Apartamenty i mieszkania w Lublinie - ogłoszenia sprzedaży >>

- Zdecydowaliśmy się zainwestować w remont zabytkowej kamienicy, ponieważ wierzymy w potencjał tego typu inwestycji. Kamienica Misjonarska znajduje się w ścisłym centrum miasta, gdzie trudno o wysokiej klasy powierzchnie mieszkalne – mówi Sylwester Bogacki, prezes giełdowej spółki Wikana S.A. Ponadto jesteśmy lubelską spółką. Zależy nam, by w naszym mieście zostało zachowanych jak najwięcej zabytków, bo to one są świadectwem jego bogatej historii – dodaje.

Kamienica Misjonarska w Lublinie, widok od frontu
Kamienica Misjonarska w Lublinie
fot.: Źródło: Ciszewski Financial Communications

W Kamienicy Misjonarskiej powstanie 10 apartamentów o powierzchni od 45 do 85 mkw. Mieszkania będą kosztować od 350 tys. do 667 tys. zł. Lokale będą miały tradycyjne, właściwe dla starego budownictwa elementy wykończenia – drewniane podłogi i okna. Pokoje są wysokie i widne, podobnie łazienki. W każdym z lokali będzie możliwe podłączenie kominka.
Kamienica ma stylowy, ulokowany od strony ulicy, bogato zdobiony ganek z kolumnami i dekoracyjnym fryzem. Zachowane zostaną historyczne, dębowe schody na klatce schodowej. Dodatki, takie jak klamki, dzwonki, żyrandole oraz kinkiety będą stylizowane na epokę, z której pochodzi kamienica.
- Zainteresowanie inwestycją jest duże. Klienci dopytywali nas o mieszkania jeszcze zanim ruszyła ich sprzedaż – mówi Sylwester Bogacki. Jest duży popyt na tego typu projekty ze względu na ich unikalność – każde z powstających mieszkań ma bogatą historię. Dlatego poważnie rozważamy realizację podobnych inwestycji w przyszłości – podsumowuje Bogacki.

Kamienica Misjonarska w Lublinie
Kamienica Misjonarska w Lublinie, salon - propozycja aranżacji wnętrza
fot.: Źródło: Ciszewski Financial Communications

autor: Źródło: Ciszewski Financial Communications

aktualizacja: 09.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.