Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Apartamenty Widok – nowe mieszkania w centrum Katowic

tagi tematyczne apartamenty Katowice Apartamenty Widok deweloper Katowice inwestycja mieszkaniowa Katowice Katowice mieszkania na sprzedaż medusa group mieszkania od dewelopera Katowice MK Inwestycje nowe mieszkania Katowice
apartamenty Widok
apartamenty Widok

Zielone tarasy na dachu, hartowane szkło, siatka X-TEND, antracytowa elewacja – to cechy charakterystyczne nowej inwestycji mieszkaniowej katowickiej firmy MK Inwestycje

W Katowicach ruszają prace nad Apartamentami Widok według projektu bytomskiej pracowni medusa group. Jak zapowiada inwestor, katowicka firma MK Inwestycje budynek zostanie ukończony pod koniec 2011 roku. Widok, położony niecałe 1000 m od Silesia City Center i 1,5 km od Spodka będzie jednym z najnowocześniejszych budynków mieszkalnych w centrum Katowic, ma go wyróżniać przede wszystkim architektura. Jest to także pierwsza inwestycja o podwyższonym standardzie, która zostaje wznowiona w Katowicach po kryzysie na rynku nieruchomości.

Hartowane szkło, siatka X-TEND projektu Thomasa Farwagnera, ta sama, co w designerskim Brooklyn Museum of Art. w Nowym Jorku i hotelu Burj al Arab w Dubaju, a do tego tarasy z pochodzącego z Indonezji egzotycznego drewna bangkirai, to tylko niektóre z detali, które mają wyróżnić Widok na tle innych inwestycji w regionie. Bryła budynku będzie się składać z wyrastających z antracytowej elewacji zielonych kostek z dużymi, sięgającymi dwóch metrów przeszkleniami. Natomiast na dachu zaplanowano zielone tarasy.
 
- Widok jest próbą pokazania czegoś nowego w ofercie mieszkaniowej Katowic. Chcielibyśmy zrealizować projekt, który za dwie, trzy dekady dalej będzie się chciało oglądać – mówi o Widoku Bartłomiej Ślezioński prezes MK Inwestycje. I dodaje: Widok to będzie inwestycja nowoczesna, minimalistyczna, ale i funkcjonalna. O jakości budynku mają świadczyć detale architektoniczne, nie „pomnikowy” marmur na elewacji.

Jak podkreśla architekt Łukasz Zagała z bytomskiej pracowni medusa group, która odpowiada za projekt, architektura budynku ma wpisywać się w to, co zastane, a nie przytłaczać okolicy. - Architektura budynku została rozczłonkowana poprzez wysunięte kostki mieszczące przeszklenia o dużym gabarycie, zapewniające przyszłym mieszkańcom kontakt z otoczeniem. Rozczłonkowanie zmniejsza optycznie bryłę, nadając jej skalę dużo mniejszego zespołu mieszkaniowego, a przez to nieprzytłaczającego. Całość zagospodarowania terenu oraz dachy zaprojektowano w przeważającej części jako zielone trawniki oraz mchy i porosty, które wpisują się w zastany kontekst – mówi Zagała.

apartamenty Widok

W czterokondygnacyjnym Widoku powstaną 42 lokale, w tym 37 lokali jednopoziomowych i 4 dwupoziomowe. W budynku deweloper przewidział mieszkania M2, M3, M6 oraz studia i 3-poziomowe mieszkanie z antresolą. Pod budynkiem powstanie parking podziemny na 53 samochody, połączony windą z mieszkaniami i apartamentami. W sumie budynek będzie miał powierzchnię 2760 mkw. Powierzchnia mieszkań od 37 do 210 mkw. Na parterze powstaną punkty usługowe. Ceny lokali zaczynać się będą od 6500 złotych.

– Widok jest jedną z najlepiej skomunikowanych inwestycji w Katowicach. Położony jest niecałe 1000 metrów od największego na Śląsku centrum handlowego i 1,5 km od Spodka, Rynku i dworca kolejowego. W sąsiedztwie znajdują się także 2 przedszkola, 2 licea, żłobek, 2 szkoły podstawowe i gimnazjum – wylicza Monika Śleziońska dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje.

Widok według pierwotnych planów inwestycja miała powstać z końcem 2009 roku. Z powodu sytuacji na rynku została jednak odłożona w czasie. Teraz deweloper wraca do swoich planów sprzed roku.
Inwestycja już w kwietniu trafia do sprzedaży. Prace budowlane ruszają na przełomie maja i czerwca.

autor: Źródło: Biuro Prasowe MK Inwestycje

aktualizacja: 20.04.2010

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.