Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Mini ogród na balkonie

tagi tematyczne balkon loggia mieszkanie z tarasem ogród na balkonie taras
Aranżacja balkonu
Aranżacja balkonu

Polacy kochają ogrody, ale nie każdy może sobie pozwolić na zakup domu czy mieszkania z ogrodem. Jednak piękny mini ogród można stworzyć także na balkonie lub tarasie. Dlatego też wybierając mieszkanie warto przyjrzeć się lokalom, które mają dużą, zewnętrzną powierzchnię dodatkową.

Nie wszyscy jednak doceniają atuty balkonu jako miejsca, w którym można stworzyć zieloną enklawę. Czasami taka dodatkowa powierzchnia jest zamieniana w przydomowy składzik z rowerami i innymi rzeczami, które nie mieszczą się w pomieszczeniach. Na szczęście jednak, ukwiecanie balkonów jest coraz popularniejsze, a niektóre miasta organizują nawet konkursy na najpiękniejszy balkon.

Balkon, loggia, taras – czym się różnią?

Wbrew pozorom to bardzo ważne pytanie, gdyż różnice pomiędzy nimi są znaczące. Tkwią głównie w konstrukcji i powierzchni tych elementów architektonicznych. Balkon jest otwartą przestrzenią na zewnątrz budynku i stanowi samodzielną, nadwieszoną platformę dołączoną do ściany domu. Loggia natomiast jest wnęką w zewnętrznej płaszczyźnie budynku, zadaszoną i otwartą na zewnątrz. Taras to duża powierzchnia, przeważnie na parterze, ale też na piętrach lub dachu, której posadzka jest wykonana z materiałów odpornych na różne czynniki atmosferyczne  – wyjaśnia Marcin Witkowski z firmy deweloperskiej SAP-PROPERTY, która  zrealizowała inwestycję Górczyńska 46 w Poznaniu. W ofercie dewelopera są mieszkania z balkonami, tarasami i loggiami. Powierzchnie balkonów zaczynają się od 4,2 m2, a największe tarasy mają metraż 85 m2. Dla kupujących mieszkania, konstrukcja tych elementów architektonicznych nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Kluczowy, a zarazem najbardziej odczuwalny dla mieszkańców, jest metraż dodatkowej, zewnętrznej powierzchni.

Mieszkania na sprzedaż, najnowsze ogłoszenia >>

Mieszkanie z ogrodem zimowym, Warszawa. Nr oferty 103283S
fot.: Alpha Consulting
Mieszkanie we Wrocławiu. Nr oferty HAL-MS-3232
fot.: Home Idea
Mieszkanie na Mokotowie w Warszawie. Nr oferty 2121
fot.: Corona Nieruchomości
Mieszkanie na Pradze-Południe, Warszawa. Nr oferty 118107
fot.: Maxon
Mieszkanie przy Człuchowskiej w Warszawie. Nr oferty AMD-MS-519
fot.: Amidom Nieruchomości
Mieszkanie z tarasem na dachu. Nr oferty MS/3051/32
fot.: Twoje Centrum Nieruchomości
Mieszkanie z tarasem na dachu. Nr oferty 11407/1874/OMS
fot.: Wilson's Nieruchomości
Aranżacja balkonu
fot.: Mariusz Bykowski
Aranżacja balkonu
fot.: Mariusz Bykowski

Mieszkanie z tarasem czy z balkonem?
Poszukując mieszkania trzeba zastanowić się, jaki rodzaj powierzchni zewnętrznej najbardziej nam odpowiada i jaką ma spełniać rolę – czy będzie to ukwiecony salon letni, spokojny azyl, w którym można poczytać książkę czy miejsce kameralnych spotkań. Najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne są duże balkony. Warto też zwrócić uwagę na inne parametry, takie jak położenie mieszkania względem stron świata, odległości od ruchliwych dróg, sąsiedztwo nieruchomości, a co za tym idzie widok z balkonu. Osoby często przyjmujące gości, czy właściciele czworonogów, powinny raczej pomyśleć o zakupie mieszkania z tarasem na parterze lub penthouse’u na ostatnim piętrze. Jednak każdy, nawet niewielki balkon, może stać się pięknym małym ogrodem. Różnorodność roślin i mebli ogrodowych jest bardzo duża i każdy bez problemu, nawet niewielkim kosztem, może wykonać piękną aranżację balkonu. Ukwiecone balkony pięknie ożywiają miejską przestrzeń, dlatego też niektóre miasta organizują nawet konkursy na najładniejszy balkon. W 2013 roku konkurs ogłosiły: Częstochowa, Gliwice, Poznań, Tarnów, a także miesięcznik wnętrzarski Moje Mieszkanie.

autor: źródło: Agencja PR4You, red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 23.07.2013

Polecane artykuły
Odbiór mieszkania od dewelopera – nie zapominajmy o balkonie i tarasie
Odbiór techniczny jest jednym z najważniejszych etapów w procesie kupowania mieszkania....
Wymarzony dom: mały, tani, ale nowoczesny
Choćby mały, ale własny dom – to marzenie wielu Polaków, jednak wciąż trudne do...
Poznańskie osiedle mieszkaniowe Na Skraju Lasu
Pierwszy etap budowy osiedla Na Skraju Lasu znajdującego się na poznańskich Naramowicach...
Pergole ogrodowe. Z jakich materiałów można zbudować pergolę?
Pergole ogrodowe zaliczane są do obiektów małej architektury. Chronią przed słońcem i...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.