Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Barciński Park III w Łodzi: zakończono pierwszy etap inwestycji

tagi tematyczne apartamenty Łódź Barciński Park deweloperzy deweloperzy Łódź inwestycje mieszkaniowe lofty lofty Łódź mieszkania Łódź nowe mieszkania Łódź osiedla mieszkaniowe Łódź SGI Baltis sprzedaż mieszkań sprzedaż mieszkań Łódź
Barciński Park w Łodzi
Barciński Park w Łodzi

Firma SGI Baltis ukończyła pierwszy etap inwestycji mieszkaniowej Barciński Park III w Łodzi i obecnie realizuje jego kluczowy etap, w którym znajduje się m.in. zabytkowy budynek starej przędzalni z przeznaczeniem na lofty.

Barciński Park to największa inwestycja mieszkaniowa SGI w Polsce. Kompleks usytuowany jest na terenie dawanej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego, która powstała w 1884 r. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie 5,2 ha, pomiędzy ulicami: Tylną, Sienkiewicza i Kilińskiego. Projekt wpisuje się w plany rewitalizacji XIX-wiecznej zabudowy industrialnej na terenie Łodzi. Na całą inwestycję składać się będą 22 kaskadowo ułożone budynki oraz blisko 58 tys. mkw. powierzchni użytkowej mieszkań, w tym 60 loftów. Obecnie ukończone są pełne dwa etapy kompleksu oraz pierwsza część III etapu inwestycji. Wartość rynkowa całej inwestycji szacowana jest na blisko 350 mln zł.

 

Barciński Park w Łodzi
Barciński Park w Łodzi
fot.: Źródło: On Board Public Relations

Sprawdź ogłoszenia sprzedaży: apartamenty w Łodzi

W ramach I etapu powstały trzy 6-kondygnacyjne budynki oraz jeden budynek 4-kondygnacyjny z odrestaurowaną frontową elewacją starej kamienicy. W II etapie inwestycji powstały 4 budynki o charakterze rezydencjonalnym, a w nich 106 apartamentów. Kompleks wyróżniają przestronne balkony i tarasy oraz wysokiej jakości materiały użyte do wykończenia budynków, zapewniające doskonałą izolację, również akustyczną.

W ramach III etapu inwestycji, zakończona została pierwsza faza projektu, w której powstały 3 budynki oraz 120 mieszkań. Obecnie realizowana jest druga, kluczowa faza, która uwzględnia powstanie 188 mieszkań, 60 loftów oraz rewitalizację starych fasad budynków. Dotychczas odrestaurowana została elewacja zabytkowego komina, uzupełnione ubytki w ścianach oraz położone nowe fugi. Wewnątrz nowych budynków zrekonstruowano zabytkowe elementy architektoniczne, w tym m.in. belki podporowe, które będą stanowić element dekoracyjny wnętrz apartamentów. Zewnętrzne elewacje wykonane zostały z cegły starobrowarnej oraz pokryte tynkiem sylikonowym. Elementy te będą swoim wyglądem nawiązywać do historycznej zabudowy fabryki. Zakończenie prac dla całego III etapu inwestycji zaplanowane jest na drugą połowę 2012 roku.

Barciński Park to największy projekt mieszkaniowy realizowany przez SGI Baltis. Od początku miało być to nie tylko nowoczesne, funkcjonalne i przyjazne mieszkańcom osiedle, ale i swoista wizytówka miasta, która będzie nawiązywać do niepowtarzalnego klimatu industrialnej Łodzi. W tym celu przeprowadzone zostały liczne prace rewitalizacyjne, które już dziś przywracają oblicze fabryki Barcińskiego – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis.

Projekt Barcińskiego Parku powstał w efekcie konkursu ogłoszonego przez firmę SGI Baltis we współpracy z Dyrekcją Wydziału Urbanistyki Architektury miasta Łodzi oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków. W konkursie zwyciężyła warszawska pracownia B’ART, a autorem zwycięskiego projektu jest Bartłomiej Biełyszew. Realizacja projektu została powierzona firmie Biprowłók z Łodzi, która przygotowała koncepcje budowlaną osiedla. Łódzka inwestycja kilkakrotnie została już wyróżniona w prestiżowych ogólnopolskich konkursach, otrzymując m.in. nagrodę „Kryształowe Apartamenty” dla inwestycji Barciński Park w 2007 roku oraz Barciński Park II w 2009 roku.

Barciński Park - II etap
fot.: On Board PR
Barciński Park III
fot.: ad
Pierwsza faza III etapu inwestycji Barciński Park
fot.: ad
I etap inwestycji Barciński Park - powstały trzy 6-kondygnacyjne budynki oraz jeden budynek 4-kondygnacyjny
fot.: ad

autor: Źródło: On Board Public Relations

aktualizacja: 15.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.