Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Barciński Park w Łodzi - rusza kolejny etap

tagi tematyczne apartament Łódź Barciński Park deweloper inwestycja deweloperska lofty lofty Łódź Łódź deweloperzy mieszkanie deweloperskie mieszkanie Łódź nowe mieszkania nowe osiedle SGI Baltis
Barciński Park
Barciński Park

SGI Baltis rozpoczyna w Łodzi realizację kolejnego etapu kompleksu apartamentów Barciński Park. Na terenie historycznej fabryki Salomona Barcińskiego powstaną trzy nowe budynki. Zakończenie prac dla całego III etapu inwestycji zaplanowane jest na drugą połowę 2012 roku.

W trzecim etapie powstanie 200 mieszkań o powierzchni od 33 do 111 mkw. Dla mieszkańców przewidziano również podziemny parking, który obejmie ponad 200 miejsc postojowych. Powierzchnia użytkowa nowych budynków to 14,5 tys. mkw. Realizacja całej inwestycji jest efektem konkursu na najlepszy projekt architektoniczny, ogłoszonego przez SGI Baltis we współpracy z Dyrekcją Wydziału Urbanistyki i Architektury miasta Łodzi oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków.

Barciński Park

Realizowany obecnie etap stanowi najważniejszą część inwestycji. Uwzględnia powstanie trzech nowych budynków, w tym ekskluzywnych loftów, oraz rewitalizację starych fasad budynków. W pierwszej fazie prac odrestaurowana zostanie elewacja zabytkowego komina. Uzupełnione zostaną wszystkie ubytki w ścianach oraz położone nowe fugi. Wewnątrz nowych budynków zrekonstruowane zostaną zabytkowe elementy architektoniczne, w tym m.in. belki podporowe, które będą stanowić element dekoracyjny wnętrz apartamentów. Zewnętrzne elewacje budynków wykonane zostaną z cegły starobrowarnej oraz pokryte tynkiem sylikonowym. Elementy te będą swoim wyglądem nawiązywać do historycznej zabudowy fabryki.

Barciński Park to jeden z najważniejszych projektów realizowanych przez SGI Baltis. III etap inwestycji jest kluczowy, ponieważ zaplanowane w nim są liczne prace rewitalizacyjne, które przywrócą zabytkowe oblicze fabryki Barcińskiego. Wierzymy, że cała inwestycja nie tylko wpisze się w niepowtarzalny klimat historycznej zabudowy Łodzi, ale i stanie się nową wizytówką miasta – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis.

Barciński Park to kompleks 1300 mieszkań znajdujący się na terenie największej fabryki wyrobów wełnianych Salomona Barcińskiego, która powstała w 1884 r. Inwestycja zlokalizowana jest w centrum Łodzi, pomiędzy ulicami Tylną, Sienkiewicza a Kilińskiego i wpisuje się w plany rewitalizacji XIX-wiecznej zabudowy industrialnej na terenie Łodzi. Wszystkie budynki zostały wyposażone w cichobieżne windy, wysokiej jakości drewniane okna oraz antywłamaniowe drzwi. W loftach zastosowano wentylację mechaniczną.

Barciński Park
Barciński Park

autor: Źródło: On Board Public Relations

aktualizacja: 12.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.