Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Ceny i standard mieszkań we Włocławku

tagi tematyczne ceny mieszkań deweloper mieszkania we Włocławku mieszkanie w kamienicy nowe mieszkania Osiedle Bursztynowe wielka płyta Włocławek Wzorcownia
Budynki przy Placu Wolności we Włocławku
Budynki przy Placu Wolności we Włocławku

Ceny mieszkań na rynku wtórnym we Włocławku wahają się od 990 do 5000 zł za metr. Najtańsze mieszkania, zwykle kwalifikujące się do remontu, oferowane są w śródmiejskich kamienicach. Na drugim cenowym biegunie są apartamenty w nowoczesnych budynkach zrealizowanych w ostatnich latach w centrum miasta.

Najbardziej różnorodne pod względem standardu i cen mieszkań jest Śródmieście Włocławka. Tu oferowane są zarówno mieszkania bezczynszowe w kamienicach kwalifikujących się do modernizacji, jak i nowoczesne apartamenty w oryginalnych projektach deweloperskich.
Przykładem niestandardowej inwestycji apartamentowej są Mieszkania przy Wzorcowni zaprojektowane na  terenie dawnej fabryki fajansu. Inwestycja została już zrealizowana, ale lokale mieszkalne w tym projekcie oferowane są nadal przez niektóre agencje nieruchomości, w średniej cenie 4,5 tys. zł/m2. Wzorcownia to również galeria handlowa i centrum rekreacyjno-rozrywkowe.

Mieszkania we Włocławku. Ogłoszenia sprzedaży >>

 

Budynki przy Placu Wolności we Włocławku
Budynki przy Placu Wolności we Włocławku
fot.: google street view
Bloki przy Wierzbowej we Włocławku
Bloki przy Wierzbowej we Włocławku
fot.: google street view

Nowe mieszkanie we Włocławku można też kupić w jednym z projektów deweloperskich:

Osiedle Bursztynowe to realizowane przy ulicy Żytniej dwa bloki ze 106 mieszkaniami. Na terenie osiedla zaplanowano plac zabaw oraz garaże podziemne. Kompleks zostanie ogrodzony, wykonane będą drogi i chodniki wewnętrzne. Inwestycję realizuje Neoprogresbud.

Osiedle Chrobry – trzy niewysokie budynki, w których znajdzie się 100 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 m2. Projekt wyróżnia nowoczesna forma architektoniczna budynków i jasne, ciepłe barwy elewacji. Osiedle realizowane jest przez Atlas Development na terenie pomiędzy ulicami Stodólną i Zagajewskiego.

Celulozowa 35 – inwestycja mieszkaniowa realizowana przez przedsiębiorstwo Budomex. W bloku zaprojektowano 40 mieszkań o powierzchni od 36 do 64 m2.

Inwestycja przy Wilgi
– trzy budynki wielorodzinne, w których dostępne będą mieszkania dwu- i trzypokojowe, miejsca parkingowe oraz boksy piwniczne. Do dyspozycji mieszkańców będzie także wózkownia oraz pomieszczenie na rowery. Inwestor: Stalbet Dom.

Leśnie Ustronie – mini osiedle ośmiu segmentów przy ulicy Łubinowej na włocławskim Michalinie. Cena szeregowca w standardzie deweloperskim wynosi 360 tys. złotych.

Cienista 29/31 – inwestycja oddana do użytkowania w 2012 roku. W sprzedaży dostępne są mieszkania o powierzchni 59 m2. Deweloper: Stalbet Dom.

Za nowe mieszkanie trzeba zapłacić we Włocławku od 2,8 do 3 tys. zł za m2.

Najliczniej zamieszkałą dzielnicą Włocławka jest Południe i właśnie tam pojawia się najwięcej ofert sprzedaży mieszkań używanych. Zwykle są to mieszkania urządzone w średnim standardzie, położone w dużym zespole mieszkaniowym budowanym w latach 70. i 80. Podobne mieszkania oferowane są w dzielnicy Zazamcze oraz na Osiedlu Kazimierza Wielkiego. Ceny mieszkań w blokach z płyty, które powstawały głównie z myślą o pracownikach włocławskich zakładów przemysłowych, wahają się od  2 do 3 tys. zł za metr.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 28.05.2014

Polecane artykuły
Kupujemy mieszkanie w Bydgoszczy
Biura nieruchomości w Bydgoszczy oferują przede wszystkim mieszkania w blokach z wielkiej...
Mieszkania w blokach z wielkiej płyty najtańsze na rynku
Mieszkania w blokach, wybudowanych w epoce kiedy w budownictwie dominowała wielka płyta,...
Bezpieczny wynajem mieszkania. Jak przygotować umowę najmu?
Osoby, które wynajmują swoje mieszkania, często borykają się z wieloma problemami. Zdarza...
Obniżka stóp procentowych. Raty kredytów coraz niższe
Osoby spłacające kredyty w złotych płacą raty o prawie 25% niższe niż przed rokiem, a...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.