Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Ceny mieszkań w Sosnowcu – taniej w wielkiej płycie, drożej na nowych osiedlach

tagi tematyczne ceny mieszkań mieszkania Śląsk rynek mieszkaniowy Sosnowiec Śląsk wielka płyta
Bloki przy ul. Prusa w Sosnowcu
Bloki przy ul. Prusa w Sosnowcu

Ceny mieszkań w Sosnowcu zaczynają się już od 1300 zł za metr. Tak wyceniane są mieszkania o najniższym standardzie zlokalizowane w blokach z płyty. Mieszkania na nowych osiedlach są nieco droższe – od 2300 zł/m2.

W Sosnowcu kupimy przede wszystkim mieszkania w blokach z wielkiej płyty, które w dużej liczbie były budowane w czasach PRL. Największe skupisko takich bloków w Sosnowcu jest w dzielnicach północnych i zachodnich - Środula, Pekin, Zagórze, a także w dzielnicy Sielec. Mieszkania oferowane przez śląskie agencje nieruchomości w „wielkiej płycie” nie wyróżniają się wysokim standardem wykończenia i wyposażenia, ale zwykle są tańsze od nowych mieszkań. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się już od 1300 zł. Lokale po remoncie, nowocześnie urządzone wyceniane są na 3-4 tys. zł/m2.

Mieszkania na nowych osiedlach kosztują od 2,3 do 4,5 tys. zł/m2. Oferty sprzedaży takich mieszkań znajdziemy w dzielnicach Pogoń, Sielec i w centrum.

Mieszkania w Sosnowcu, ceny mieszkań w Sosnowcu >>

 

Nowe osiedle przy Zegadłowicza w Sosnowcu
Nowe osiedle przy Zegadłowicza w Sosnowcu. Nr oferty 12263/1874/OMS
fot.: Wilson's Nieruchomości
Bloki przy ul. Prusa w Sosnowcu
Bloki przy ul. Prusa w Sosnowcu
fot.: google street view

W 2013 roku mieszkania deweloperskie w Sosnowcu można kupić np. przy ulicy M. Skłodowskiej w dzielnicy Pogoń. Inwestycja realizowana jest przez Art-Bud. Deweloper oferuje mieszkania o powierzchni od 44,5 do 76,6 m2, każde z balkonem, w cenie od 4100 zł/m2. W budynku będzie znajdował się garaż podziemny.
Duża, wieloetapowa inwestycja zrealizowana została przy Janowskiego, w pobliżu Parku Środula. Osiedle nosi nazwę Wrzosowe Ogrody i składa się z 8 budynków wielorodzinnych bliźniaczych, 3 budynków wielorodzinnych wolno stojących, czterech małych domów mieszkalnych. Inwestycję realizował Pieceexport – Piecbud.
Pola Negri House to budynek z 32 mieszkaniami i garażami w części parterowej. Ceny mieszkań zaczynają się od 3600 zł/m2. Inwestycja zlokalizowana jest przy Kołłątaja 5 w Sosnowcu.
Osiedle Kopernika w dzielnicy Pogoń – kompleks dwóch budynków z garażami w przyziemiu. Oferowane mieszkania, w zależności od usytuowania w budynku, mają powierzchnię 71 i 74 m2.
Cynamonowy Dom to 5-kondygnacyjny budynek z garażami podziemnymi, podzielony na 5 klatek. Oferowane przez dewelopera mieszkania mają powierzchnię od 35 do 75 m2. Mieszkania mogą być łączone, każde ma balkon, piwnicę i przynależne miejsce parkingowe. Istnieje możliwość wykończenia mieszkania pod klucz. Cena: 3950 zł/m2. Lokalizacja – Sosnowiec, ul. Zegadłowicza.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 28.05.2014

Polecane artykuły
Duża podaż tanich mieszkań na rynku wtórnym w Katowicach
W Katowicach najtańsze mieszkania oferowane są w śródmiejskich kamienicach i na osiedlach...
Rynek mieszkaniowy w Tychach: mieszkania wybudowane w czasach PRL i po 1990 roku
Na rynku mieszkaniowym w Tychach sprzedawane są głównie mieszkania na osiedlach z czasu...
Jakie mieszkania dostępne są Rybniku i w jakich cenach?
W Rybniku, w starym budownictwie, można kupić mieszkanie już za tysiąc złotych za metr....
Najmniejsze mieszkania w Polsce. Metraż poniżej 20 mkw.
Jak małe może być mieszkanie? Okazuje się, że nawet na 11 metrach kwadratowych można...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.