Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Chwyty reklamowe dzielnic

tagi tematyczne Warszawa
Chwyty reklamowe dzielnic
Chwyty reklamowe dzielnic

Dzielnice miast to miejsca, które mają własną historię. Od czego zależy ich popularność? Niektóre z nich przyciągają uwagę prasy, inne reklamowane są przez inwestorów, nabywców i sprzedających.

Jeśli weźmiemy pod lupę części Warszawy, każda z jej osiemnastu dzielnic jest inna, każda wyróżnia się jakimiś cechami szczególnymi. Podobnie jak we wszystkich miastach największą popularnością i najwyższymi cenami wyróżniają się centra i zabytkowe śródmieścia, tak też ma to miejsce w stolicy. Czym śródmieścia zachęcają do kupna mieszkania, przecież to właśnie tu panuje największy hałas, brakuje zieleni, a uliczne korki i ciągle spieszący dokądś ludzie mogą skutecznie zniechęcić do zakupu lokalu właśnie w tym miejscu? Otóż mieszkania w centrum miasta stanowią lokatę kapitału, która może tylko zyskać na wartości. Poza tym śródmieście nigdy nie wychodzi z mody i jest najlepiej rozwinięte pod względem infrastruktury. Tutaj odbywają się też najważniejsze imprezy kulturalne.

Mokotowskie trendy
Wśród stołecznych dzielnic prym wiedzie jednak nie Śródmieście, a Mokotów, cieszący się powodzeniem zarówno inwestorów, jak i indywidualnych nabywców nieruchomości. Wynika to z niezaprzeczalnego prestiżu Mokotowa, który doliczany jest do cen lokali. Ponadto sąsiedztwo Śródmieścia, metro, zabytkowe uliczki i mnóstwo zieleni uatrakcyjniają tę część miasta. Jest ono przykładem obszaru, w którym historia łączy się z nowoczesnością, zapewniając jednocześnie miejsca do aktywnego wypoczynku czy wieczornego spotkania z przyjaciółmi.

Centrum w zasięgu ręki
Mokotów jednak ma poważnych rywali jeśli chodzi o popularność. Są to Żoliborz, Ochota i Wola – dzielnice również sąsiadujące z centrum miasta. Żoliborz z uwagi na poprawę komunikacji (metro) stanowi tutaj najpoważniejszą konkurencję.
Warto w tym miejscu wspomnieć też o Ursynowie, który cieszy się jeszcze większym powodzeniem wśród poszukiwaczy mieszkań niż wyżej wymienione dzielnice, mimo tego, że nie sąsiaduje ze Śródmieściem.

Skutki metamorfozy
Niektóre dzielnice stają się popularniejsze dzięki zmianie swojego wizerunku, czego koronnym przykładem jest Praga Południe. Przez lata postrzegana jako niebezpieczna i wybierana bardziej z konieczności, teraz oferuje tym, którzy decydują się w niej zamieszkać coraz więcej atrakcji. Cały czas zwiększa się tu ilość lokali kulinarnych, centrów handlowych, kładzie się również większy nacisk na czystość dzielnicy i bezpieczeństwo jej mieszkańców, ale też na jej rozwój w dziedzinie rozrywki i kultury. Dzisiaj Praga Południe konkuruje z innymi popularnymi dzielnicami Warszawy, a przecież jeszcze nie postawiła kropki na końcu zdania o swoim rozkwicie.

Stołeczne obrzeża
Warto spojrzeć także na sytuację dzielnic, zlokalizowanych na obrzeżach miasta. Te części, które wykorzystują swoją szansę na rozwój to: Bemowo, wspomniany już Ursynów oraz Bielany, które są terenem atrakcyjnym ze względu na dużą ilość obszarów zielonych oraz szerokie możliwości inwestycyjne, jak również zakończoną budowę pierwszej linii metra.
Najmniej popularne są dzielnice na obrzeżach wschodnich: Wesoła, Wawer, Rembertów – słabo skomunikowane i z niezbyt rozwiniętą infrastrukturą. Trochę lepiej sytuacja przedstawia się pod tym względem w Ursusie i Włochach oraz na Targówku. Białołęka natomiast cieszy się lepszą opinią, ponieważ ceny są tu niższe.

 

Dzielnice w oczach ankietowanych
Nikogo nie zdziwi fakt, że najpopularniejsze dzielnice są droższe i mają dobrą renomę na rynku. Ukazują to wyniki badań, przeprowadzone przez firmę Polanowscy Nieruchomości. Aż 70% ankietowanych wskazało, że lokalizacja to kryterium, które ma największy wpływ na cenę nieruchomości. Nieco mniejsze znaczenie ma tu stan techniczny czy usytuowanie w budynku.

autor: opracował: mt
żródło: Polanowscy Nieruchomości
zdjęcia: cluseck

aktualizacja: 16.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.