Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Coraz dłuższy czas sprzedaży mieszkania w Warszawie

tagi tematyczne ceny mieszkań sprzedaż mieszkań
Słoneczne Osiedle
Słoneczne Osiedle

Wciąż wydłuża się średni czas sprzedaży mieszkania w Warszawie. Obecnie wynosi już 130 dni. Sprzedający są bardziej skłonni do ustępstw cenowych. Natomiast kupujący przebierają w ofertach sprzedaży mieszkań. 

czas sprzedaży mieszkania

Od kilku miesięcy widoczny jest wydłużający się czas sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym w Warszawie. Od września zeszłego roku czas sprzedaży wydłużył się o 44 dni i wynosi 130 dni. Dłuższy czas sprzedaży notowany był tylko w I kw. 2009 r. (176 dni), kiedy to duża agencja sieciowa Metrohouse rozpoczęła badania w tym zakresie.

– Trudności w sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym są pochodną bardzo dużej podaży, także na rynku pierwotnym, który silnie konkuruje ceną z używanymi mieszkaniami, mówi prezes Metrohouse & Partnerzy, Mariusz Kania. Przewagą rynku pierwotnego jest także możliwość znalezienia ofert, które kwalifikują się do dopłat w ramach Rodziny na Swoim. Tymczasem wskaźnik obowiązujący dla mieszkań używanych (w Warszawie to 4723,20 zł za m kw.) powoduje, że osoby zainteresowane ostatnimi miesiącami działania programu są zmuszone do korzystania z oferty deweloperów.
Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Metrohouse pokazują, że kupujący nie spieszą się z zakupami. 58,5 proc. ankietowanych przed podjęciem decyzji o zakupie planuje obejrzenie przynajmniej dziesięciu mieszkań.

negocjacje przy kupnie mieszkania

autor: Marcin Jańczuk, Metrohouse & Partnerzy S.A.

aktualizacja: 01.08.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.