Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Rynek mieszkaniowy - nie tylko dobra cena jest ważna

Coś więcej niż dobra cena
Coś więcej niż dobra cena

Cena i lokalizacja to wyznaczniki, na które przede wszystkim zwracają uwagę potencjalni nabywcy nieruchomości. Jednak w obliczu spowolnienia na rynku może się okazać, że są one niewystarczające.

Jak twierdzą eksperci z biura Polanowscy – kluczem pomagającym klientom w podjęciu decyzji o nabyciu nieruchomości jest oryginalność lokalu. Wśród ofert, które mają odpowiednią cenę i lokalizację szukający wybiorą prawdopodobnie tę, która będzie się dodatkowo czymś wyróżniać. Jedyną kwestią ograniczającą możliwości klienta pod tym względem jest jego zdolność finansowa.
Oryginalność i różnorodność kusi chyba wszystkich, bo pozwala wyróżnić się z tłumu, w szczególności jednak zapewnia wymagającym właścicielom domu czy mieszkania poczucie komfortu z przebywania w niepowtarzalnym wnętrzu. Jedyne o czym należy pamiętać, to przestrzeganie granicy pomiędzy oryginalnością a kiczem, łatwo ją bowiem przekroczyć. Poza tym oryginalność powinna iść w parze z praktycznością – w domu przecież przede wszystkim się mieszka.

Mokotowskie poddasze
Firma Polanowscy przytacza przykłady nieruchomości, które łączą w sobie wyżej wymienione cechy, tzn. oryginalność i praktyczność.
Może nim być np. mieszkanie na poddaszu o powierzchni 42 mkw., zlokalizowane na warszawskim Mokotowie. Jak na taką lokalizację cena jest całkiem atrakcyjna, gdyż wynosi ok. 7600 PLN za metr kwadratowy. Jedyne przeszkody to brak windy (mieszkanie znajduje się na czwartym piętrze) i skosy, które mogą trochę utrudnić wybór mebli.

Ogródkowy plus
Mimo że Wawer nie jest najpopularniejszą dzielnicą stolicy, warto rozejrzeć się za nieruchomością również w tym miejscu. Przykładem podanym przez biuro Polanowscy jest dwupoziomowe mieszkanie z dwoma balkonami. Cena każdego z 95 metrów kwadratowych tej nieruchomości to 8400 PLN. Niby standardowy lokal, ale w jego cenę dodatkowo wliczony jest ogródek o powierzchni 50 mkw., który zdecydowanie uatrakcyjnia ofertę sprzedaży. Własne podwórko zapewnia większą prywatność i swobodę, stanowi też świetne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, które potrzebują zarówno przestrzeni, jak i gwarancji bezpieczeństwa.

autor: opracował: mt
zdjęcia:Polanowscy Nieruchomości

aktualizacja: 16.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.