Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Czy każdy apartament jest apartamentem?

tagi tematyczne apartament apartamenty luksusowe apartamenty luksusowe mieszkanie
Luksusowy apartament, Warszawa-Kabaty
Luksusowy apartament, Warszawa-Kabaty

Pojęcie "apartament" uległo w ostatnich latach dewaluacji na skutek nadużywania go przez deweloperów i osoby sprzedające mieszkania. Nazwanie mieszkania apartamentem ma być magnesem, który przyciągnie wielu kupujących. Coraz częściej więc apartamentami nazywane są małe mieszkania, nawet 30-metrowe. A jakie cechy tak naprawdę powinien mieć lokal, aby zasługiwał na miano apartamentu?

Apartament to mieszkanie luksusowe, którego standard gwarantuje mieszkańcom wygodę, komfort, ale również poczucie prestiżu. Lokal zwany apartamentem powinien charakteryzować się odpowiednim rozkładem, którego uzyskanie na czterdziestu, czy nawet sześćdziesięciu metrach kwadratowych powierzchni nie jest możliwe. Przyjmuje się, że dolną granicą, od której możemy mówić o apartamencie jest powierzchnia 100 mkw. Z kolei wysokość takiego lokalu nie powinna być mniejsza niż trzy metry.

fot.: LexHouse
fot.: LexHouse
fot.: LexHouse

Oczywiście, o przynależności lokalu do segmentu apartamentów nie decydują wyłącznie jego wymiary. Ważny jest wysoki standard wykończenia samego mieszkania, ale i całego budynku, a w szczególności rodzaj i jakość użytych materiałów budowlanych. Ponadto komfort użytkowania apartamentu powinny zapewnić odpowiednie instalacje i urządzenia znajdujące się w obiekcie, m.in. klimatyzacja, winda oraz garaż podziemny. Budynki apartamentowe powinny charakteryzować się również ograniczoną dostępnością dla osób postronnych, którą zagwarantuje ochrona wyposażona w monitoring wizyjny oraz recepcja w holu budynku.

Woronicza Qbik: luksusowe mieszkania

Ostatnią, ale nie najmniej ważną cechą apartamentu jest to, co przede wszystkim decyduje o jego wyjątkowości, czyli lokalizacja. Najbardziej luksusowe apartamenty znajdują się w lokalizacjach unikalnych, gwarantujących poczucie nobilitacji i prestiżu właścicielom tego typu nieruchomości. Lokalizacje, które najczęściej wybierają przyszli mieszkańcy apartamentów to zabytkowe centra dużych miast oraz ich prestiżowe dzielnice. Dużą popularnością cieszą się również luksusowe lokale w modnych kurortach turystycznych, nabywane najczęściej w celach inwestycyjnych.

Apartament na Ursynowie, nr oferty 7010/10/OMS
Apartament na Ursynowie, nr oferty 7010/10/OMS
fot.: Mościcki Nieruchomości
Apartament na Ursynowie, nr oferty 7010/10/OMS
Apartament na Ursynowie, nr oferty 7010/10/OMS
fot.: Mościcki Nieruchomości

autor: Wojciech Porębski, PÓŁNOC Nieruchomości

aktualizacja: 25.07.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.