Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Deweloperzy kuszą proekologicznymi rozwiązaniami

tagi tematyczne budownictwo ekologiczne deweloperzy Kalbud Deweloper osiedle ekologiczne Osiedle Kalinowe Osiedle Kameralne osiedle mieszkaniowe promocje deweloperów Przedsiębiorstwo A. Grzegorczyk
Osiedle Kalinowe
Osiedle Kalinowe

Na rynku mieszkaniowym nadpodaż, deweloperzy kuszą więc coraz nowszymi promocjami, rabatami i prezentami. Niektóre firmy próbują zachęcić potencjalnych klientów proekologicznymi rozwiązaniami zastosowanymi w mieszkaniach i na osiedlach.

Odwołanie się do wizji spokojnego życia w nowoczesnym budynku, w otoczeniu zieleni i wśród przyjaznych sąsiadów już nie wystarcza, by zachęcić klienta do zamieszkania w danym miejscu. Deweloperzy szukają coraz oryginalniejszych pomysłów na promocję swoich inwestycji. Wbrew pozorom recepta na sukces wcale nie jest prosta. Wymaga wysiłku i nie lada kreatywności. W narastającym szumie informacyjnym najważniejsze staje się przyciągnięcie uwagi. A co może zachęcić do kupna mieszkania? Okazuje się, że nadspodziewanie wiele. Przede wszystkim liczy się efekt zaskoczenia.

Zamierzasz kupić nowe mieszkanie? Sprawdź najnowsze inwestycje deweloperów >>

Czym kuszą deweloperzy?
Sprzedający mieszkania mają różne, mniej lub bardziej oryginalne sposoby na zwrócenie uwagi kupujących na promowaną inwestycję mieszkaniową. Darmowe wykończenie kuchni, ekspertyza dekoratorów wnętrz czy architektów,  pokrycie kosztów przeprowadzki, czy miejsce parkingowe - to już standard w propozycjach deweloperów. Oprócz tego typu beneficjów, normą stają się zniżki do wybranych sklepów, a także karnety do gabinetów kosmetycznych, a nawet klubów. Wiele można by powiedzieć o samej oprawie akcji promocyjnych. Uświetniają je występy gwiazd,  pokazy specjalnych umiejętności czy sztuk walki. Akcja staje się widowiskiem, show, które ma wzbudzić jak największe zainteresowanie, zaangażować widzów do współudziału i aktywności. Promocja mieszkania przyjmuje formę wielokierunkowego eventu.

Podziemny zbiornik na odpady na Osiedlu Kalinowym w Rokietnicy
Podziemny zbiornik na odpady na Osiedlu Kalinowym w Rokietnicy
fot.: Kalbud Deweloper
Osiedle Kalinowe - mieszkania w Rokietnicy pod Poznaniem
Osiedle Kalinowe - mieszkania w Rokietnicy pod Poznaniem
fot.: Kalbud Deweloper

Ekopomysły deweloperów
Firmy deweloperskie znalazły propozycje nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Na uwagę zasługuje zwrot ku ekologii. Stała się ona dobrym punktem wyjścia dla branży, która potrzebowała uatrakcyjnienia swojej oferty. W dobie przesytu tradycyjnymi formami przyciągania klientów, ekologia jest dobrym pomysłem, bo pozwala na uzyskanie złotego środka - połączenie tego, co korzystne z tym, co pożyteczne.  Jeśli ekologicznie jeść, jeździć, ubierać się, to dlaczego nie mieszkać? Z takiego założenia wychodzą niektórzy deweloperzy i proponują rozwiązania zmierzające do podniesienia standardu życia, obliczone na długofalową oszczędność i propagowania modnego „eko” wizerunku. Na przykład Kalbud Deweloper wprowadził na jednym z nowych osiedli ekologiczne, podziemne betonowe zbiorniki na odpady, które są opróżniane za pomocą specjalnie przystosowanego dźwigu. Częstotliwość opróżniania zbiorników dostosowana jest do aktualnych potrzeb mieszkańców osiedla. Ich konstrukcja i obsługa jest bardzo prosta - wystarczy za pomocą klucza otworzyć pojemnik, wrzucić odpady, a te za pomocą obrotowej dźwigni, zostaną umieszczone w podziemnym kontenerze. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania poprawia się estetyka osiedla - nie są widoczne śmietniki i kontenery, a także eliminuje się problem nieprzyjemnych zapachów.
Takie rozwiązanie zostało zastosowane na Osiedlu Kalinowym w podpoznańskiej Rokietnicy. W okresie 5 lat wybudowano tam 19 dwupiętrowych budynków, w których znajduje się 428 lokali, zamieszkałych już przez ponad tysiąc mieszkańców. Generalnym wykonawcą Osiedla Kalinowego była firma Hochtief Polska S.A. W sprzedaży są jeszcze ostatnie mieszkania o powierzchni od 52 do 59 mkw. Ich ceny zaczynają się od 182 600 zł brutto, co kwalifikuje je do programu Rodzina na Swoim.

Dbanie o prawidłową gospodarkę odpadami to tylko jedno z możliwych rozwiązań, na jakie decydują się deweloperzy. Inwestorzy myślą też o potrzebach rowerzystów i przygotowują na osiedlach specjalne pomieszczenia na rowery, dzięki temu pośrednio mają wkład w propagowanie zdrowego trybu życia, a dalszej konsekwencji do zmniejszania emisji spalin do atmosfery. Standardem staje się wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii i instalacja kolektorów słonecznych, co może znacznie obniżyć koszty użytkowania mieszkań czy domów. Same mieszkania projektowane są tak, by do pomieszczeń docierało jak najwięcej światła słonecznego. Ponadto deweloperzy starają się dbać o tereny zielone wokół domów i osiedli, a niektórzy tworzą nawet niewielkie parki lub jeziorka. – Proekologiczne budownictwo jest jednym z naszych priorytetów. Zmierzamy do efektywnego wykorzystania energii. Staramy się, aby nasi klienci mieszkali w budynkach oszczędzających energię i ciepło, zbudowanych z najlepszych, nieszkodliwych dla środowiska materiałów. Klienci mogą skorzystać z dodatkowo płatnego „Eko” pakietu, w ramach którego można wybrać pompę ciepła, kolektory słoneczne bądź rekuperator czyli urządzenie, które umożliwia odzyskanie ciepła z powietrza – mówi Paweł Grzegorczyk, specjalista ds. marketingu Przedsiębiorstwa A.Grzegorczyk. Takie opcje są dostępne dla mieszkańców osiedla Kameralnego zlokalizowanego przy ulicy Glebowej w Poznaniu, gdzie powstają wille miejskie o powierzchni od 105,9 do 121,5 mkw. w cenie od 571 tys. zł brutto.

Proekologiczne budownictwo staje się już wyznacznikiem standardu życia. Życia wygodnego i świadomego, cechującego społeczeństwa rozwinięte. Jak przewidują specjaliści to, co dzisiaj uznawane jest za budownictwo ekologiczne, za 25-30 lat będzie normą. Warto docenić wysiłki przedsiębiorców zmierzające do propagowania ekologicznych, zdrowych i harmonijnych rozwiązań, bo są one koniecznością budownictwa, która zapewni przyszłość naszej planecie.

autor: Źródło: Mission Public Relations

aktualizacja: 16.08.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.