Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Deweloperzy nadal źle oceniani

tagi tematyczne deweloperzy jakość usług budowlanych usługi budowlane usługi deweloperskie usterki budowlane

Jak oceniamy jakość usług świadczonych przez deweloperów? Serwis tuznajdziesz.pl przeprowadził wśród odwiedzających stronę sondę na ten temat.

Pomimo podejmowanych przez deweloperów działań związanych z poprawą wizerunku i podwyższeniem jakości robót budowlanych nadal nie mamy o ich usługach dobrej opinii. Ponad połowa uczestników sondy źle ocenia stan oddawanych mieszkań, ponieważ w trakcie  użytkowania lokali pojawiają się poważne wady. Krzywe ściany i sufity, brak pionów, porysowane i nieszczelne okna, pękające ściany  – to tylko część usterek, z którymi mamy do czynienia w nowo wybudowanych budynkach. Należy jednak pamiętać, że przed odbiorem mieszkania spisywany jest tzw. protokół usterek, w którym deweloper zobowiązuje się do usunięcia wad. Dodatkowo przez 3 lata od oddania lokalu kupującemu przysługują prawa wynikające z tytułu rękojmi za wady.

Część respondentów (19 %) jest zdania że kryzys zmusił deweloperów do poprawy jakości usług. Być może na taka ocenę ma wpływ większa ilość mieszkań wykańczanych pod klucz oraz pojawianie się na rynku inwestycji z wyższej półki. Konkurując o klienta wielu deweloperów zaczęło też stosować materiały lepszej jakości i przykładać większą wagę do starannego wykonania osiedlowej infrastruktury – ławeczek, skwerków, chodników, uliczek osiedlowych i placów zabaw.

14 % ankietowanych twierdzi, że w nowych mieszkaniach zawsze będą usterki, bo taka jest specyfika branży budowlanej.
Zaledwie 4,8 % uczestników sondy jest zadowolonych z usług deweloperów. Zatem przed polskimi firmami deweloperskimi poważne wyzwanie. Tylko czy przy ciągłym niedosycie mieszkań w Polsce deweloperzy, szczególnie ci, którzy budują mieszkania z tzw. segmentu popularnego, postawią na jakość?

deweloperzy - jakość usług
fot.: Źródło: tuznajdziesz.pl

autor: Agnieszka Karpińska

aktualizacja: 21.03.2010

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.