Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Deweloperzy współpracują ze znanymi projektantami. Pastwa, Minge, Zień, Kallwejt projektują fasady i wnętrza budynków.

tagi tematyczne aranżacja wnętrz deweloperzy Kallwejt Minge Pastwa projektowanie wnętrz Zień
Rezydencja Naruszewicza - wnętrza zaprojektował Maciej Zień
Rezydencja Naruszewicza - wnętrza zaprojektował Maciej Zień

Do niedawna ambitną sztukę mogliśmy podziwiać jedynie w galeriach i muzeach, a jej mariaż z architekturą był raczej rzadkością. Od pewnego czasu panuje jednak trend, który pozwala na przeniesienie sztuki, w jej różnych postaciach, do ogólnie dostępnych budynków.

Dzięki temu będziemy mogli oglądać fasady autorstwa Pastwy, hol zdobiony przez Kallwejta czy wnętrza zaprojektowane przez Zienia.

Współpraca artystów z deweloperami i autorami projektów okazała się bardzo owocna. W krótkim czasie powstało kilka inwestycji, w których poza elegancją i luksusem, na pierwszy plan wysuwa się sztuka w różnych odmianach. Oprócz projektantów mody, którzy podejmują się tworzenia wystroju wnętrz, sztukę do budynków wprowadzają także artyści graficy i rzeźbiarze. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek.

W bliskiej odległości od centrum Warszawy, na zielonym Mokotowie, powstaje nowy, ekskluzywny apartamentowiec - Rezydencja Naruszewicza. Jest to propozycja dla wymagających osób, które cenią luksusowe, urządzone ze smakiem wnętrza. Za ich projekt odpowiada Maciej Zień, jeden z czołowych polskich projektantów mody. Artysta postawił na minimalistyczne połączenia bieli i czerni, mające nawiązywać do francuskich rezydencji. Całość sprawia wrażenie elegancji i luksusu, nadając wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Rezydencja Naruszewicza - wnętrza zaprojektował Maciej Zień
Rezydencja Naruszewicza - wnętrza zaprojektował Maciej Zień
fot.: źródło: Core PR
Villa Natura - wnętrza zaprojektowała Ewa Minge
Villa Natura - wnętrza zaprojektowała Ewa Minge
fot.: źródło: Core PR

Maciej Zień to nie jedyny projektant, który podjął się trudnej sztuki projektowania wnętrz. Na połączenie sztuki użytkowej z modą, zdecydowała się także Ewa Minge, która zaprojektowała apartament pokazowy w osiedlu domów jednorodzinnych Villa Natura na warszawskim Wilanowie. Całość tworzy niezwykłe połączenie przestronnych, geometrycznych wnętrz z oryginalnymi elementami wyposażenia. Wykorzystanie różnorodnych materiałów oraz elementów wykończenia nadało apartamentowi  ekskluzywny charakter, a zestawienie skór z miękkim aksamitem ociepliło surowe wnętrza.

Nie tylko projektanci mody decydują się na współpracę z deweloperami. Profesor Antoni Pastwa z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zaprojektował fasadę, mieszczącej się w ścisłym centrum miasta Rezydencji Foksal. Powstałe płaskorzeźby składają się głównie z motywów kwiatowych - dominują lilie i słoneczniki. Fasada nawiązuje do stylu przedwojennego, wyraźnie kontrastując z nowoczesnym charakterem reszty budowli.

Sztuka, jakże mocno kojarzona z warszawską Pragą, zawita również na Osiedle Gocławska. Jeden z trzech budynków, w którym znajduje się przestronny hol, ozdobiony zostanie przygotowaną na specjalne zamówienie pracą Jana Kallwejta. Grafika, która zajmie większą część ściany, będzie swoistą mapą Pragi widzianej oczami artysty. Całość będzie utrzymana w stylu modernistycznym, nawiązującym do sztuki współczesnej. Na mapie znajdą się miejsca, które koniecznie należy zobaczyć będąc na Pradze. Każde będzie przedstawione w wyjątkowy sposób.

Osiedle Gocławska - mapa, która ozdobi hol budynku mieszkalnego. Projekt: Jan Kallwejt
Osiedle Gocławska - mapa, która ozdobi hol budynku mieszkalnego. Projekt: Jan Kallwejt
fot.: źródło: Core PR

autor: źródło: Core PR

aktualizacja: 30.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.