Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Dlaczego warto kupić mieszkanie na Białołęce?

tagi tematyczne Białołęka Białołęka mieszkania ceny mieszkań mieszkania Warszawa rynek pierwotny rynek wtórny
Mieszkanie: Warszawa, Białołęka

Mieszkania na warszawskiej Białołęce najchętniej kupują ludzie młodzi. Dzielnica dynamicznie się rozwija – powstaje wiele nowoczesnych osiedli,  realizowane są projekty poprawiające infrastrukturę i komunikację. Zaletą dzielnicy jest również sąsiedztwo rozległych terenów zieleni. Te wyróżniki, a także niewygórowane ceny mieszkań, sprawiają, że wiele osób chętnie osiedla się na Białołęce.

Warszawska Białołęka to dzielnica intensywnie rozbudowująca się. W nowych blokach każdego roku osiedla się tu kilka tysięcy mieszkańców. Realizowane przez deweloperów projekty zwykle zaliczają się do tzw. segmentu popularnego – są to niewielkie mieszkania, funkcjonalnie zaprojektowane, usytuowane w niewysokich budynkach na zamkniętych osiedlach.

Około dwie trzecie mieszkańców Białołęki mieszka na osiedlach o charakterze budownictwa wysokiego, są to: Tarchomin Nowy i Kościelny, Nowodwory i Nowe Świdry. Zajmują one teren między Wisłą a wydmami porośniętymi lasem sosnowym. Obok są także osiedla domów jednorodzinnych oparte o oś ulicy Modlińskiej i Marywilskiej przedzielone parkiem leśnym Dąbrówki Szlacheckiej, Płud, Choszczówki i Białołęki Dworskiej, z szeregiem urokliwych willi.

Do zalet tego rejonu Warszawy można zaliczyć sąsiedztwo rezerwatów przyrody (Ławica Kiełpińska i Łęgi Czarnej Strugi) oraz kompleksu Lasów Jabłonowskich. Poprawia się również komunikacja, co przez wiele lat było piętą achillesową Białołęki. Otwarty został most Curie-Skłodowskiej, zakończono remont Trasy Toruńskiej, zmodernizowano ulicę Modlińską. W dzielnicy otwiera się coraz więcej sklepików, punktów usługowych, mini centrów handlowych, w których można zrealizować wszystkie bieżące sprawunki.

Białołęka jest swego rodzaju kompromisem łączącym walory mieszkania „prawie za miastem”, z coraz lepszą łącznością z centrum miasta. To dzielnica dla ludzi dynamicznych, ale jednocześnie takich, którzy nie zamierzają całego życia spędzić wśród betonu i asfaltu. Wolą nowoczesność i elegancję Białołęki, która powoli przestaje być wyłącznie sypialnią dla ludzi pracujących w centrum.

Oferta mieszkaniowa rynku pierwotnego, jak i wtórnego, jest na Białołęce obszerna. Mieszkania używane na ogół są nowocześnie i funkcjonalnie zaaranżowane i co ważne, znajdują się na nowych osiedlach, sprawnie administrowanych przez młode wspólnoty mieszkaniowe. Ceny mieszkań w dzielnicy należą do najniższych w Warszawie i zaczynają się od około 3000 zł za m2.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 28.05.2014

Polecane artykuły
Mieszkania do wynajęcia. Ile kosztuje wynajęcie mieszkania?
Połowa wakacji, to czas kiedy wzrasta zainteresowanie mieszkaniami do wynajęcia....
Najmniejsze mieszkania w Polsce. Metraż poniżej 20 mkw.
Jak małe może być mieszkanie? Okazuje się, że nawet na 11 metrach kwadratowych można...
W Warszawie maleje liczba rozpoczynanych inwestycji mieszkaniowych
W 2013 roku w Warszawie powstanie znacznie mniej mieszkań niż w roku poprzednim. W ciągu...
Prestiż i wygoda – mieszkanie na Mokotowie
Mieszkanie na Mokotowie to marzenie wielu osób poszukujących własnego M w stolicy....

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.