Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Dom pod Zegarem. Mieszkania na Mokotowie

tagi tematyczne Dom Development Dom pod Zegarem mieszkania Mokotów
Dom pod Zegarem. Mieszkania na Mokotowie
Dom pod Zegarem. Mieszkania na Mokotowie

Mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji – na warszawskim Mokotowie - oferuje Dom Development. Rozpoczęła się już sprzedaż mieszkań w inwestycji Dom pod Zegarem.

Dom pod Zegarem to nowoczesny i przemyślany architektonicznie budynek w kształcie litery „Ł” ze zróżnicowaną wysokością – od VIII do XI pięter. Pod budynkiem powstanie 3-piętrowa hala garażowa. W obrębie inwestycji znajdą się dwa wewnętrzne dziedzińce z estetycznie zaprojektowanymi skwerami. Znakiem rozpoznawczym Domu będzie zegar, który w formie pylonu stanie na osi ulicy Bukowińskiej. Termin planowanego przekazania gotowych mieszkań to IV kw. 2016 roku.

Nowa inwestycja Dom Development oferuje 226 mieszkań oraz 9 lokali usługowych, zlokalizowanych od strony alei Wilanowskiej i ulicy Bukowińskiej. Oferta obejmuje zróżnicowane metraże – od 30 do 130 m2. Mieszkania na najwyższych piętrach będą miały tarasy, te na parterach – przydomowe ogródki, a wszystkie pozostałe – przestronne loggie. Ceny wahają się od 7 800 do 10 700 zł za m2. Dla mieszkańców Domu pod Zegarem przewidziano ogółem 236 miejsc garażowych, w tym 9 ogólnodostępnych. Cena miejsca standardowego to 35 000 zł, miejsca ze schowkiem (42 szt.) – 44 000 zł, a miejsca przystosowanego dla osób niepełnosprawnych (6 szt.) – 35 000 zł. W ofercie znajdują się ponadto 152 komórki lokatorskie w cenie 12 000 zł, z czego na poziomach -1 i -2 znajdzie się ich 16, pozostałe zaś zlokalizowane będą na kondygnacjach nadziemnych, przy mieszkaniach.

Deweloper proponuje przyszłym mieszkańcom trzy warianty wykończenia mieszkania: „Dom” (480 zł/m2), „Dom Plus” (800 zł/m2) oraz „Komfort” (840 zł/m2).

Dom pod Zegarem. Mieszkania na Mokotowie
Dom pod Zegarem. Mieszkania na Mokotowie
fot.: Dom Development
Dom pod Zegarem. Mieszkania na Mokotowie
Dom pod Zegarem. Mieszkania na Mokotowie
fot.: Dom Development

Dom pod Zegarem to miejsce dla osób, dla których najważniejsza jest optymalna lokalizacja. Inwestycja powstanie bowiem blisko przystanków komunikacji miejskiej, skupionych w odległości zaledwie 300 m od rejonu dawnego Dworca Południowego, jednego z największych węzłów komunikacyjnych stolicy. Mokotowskie centrum biznesowe, usytuowane w okolicach ulic Domaniewskiej i Marynarskiej, znajduje się w odległości kilku minut podróży samochodem lub komunikacją miejską. W najbliższej okolicy są także galerie handlowe oraz liczne sklepy i punkty usługowe. Nie bez znaczenia jest fakt, iż Mokotów to dzielnica z największą ofertą edukacyjną w mieście. Jest tu: 49 publicznych przedszkoli, 23 szkoły podstawowe, 13 gimnazjów i 24 szkoły ponadgimnazjalne. W dni wolne z Domu pod Zegarem można w kilka chwil znaleźć się w jednej z mokotowskich restauracji i kafejek, skorzystać z jednego z wielu klubów fitness czy ośrodków sportowych lub po prostu pospacerować w Królikarni lub Parku Arkadia.

W przeciągu najbliższych lat Zarząd Transportu Miejskiego w ścisłej współpracy z władzami miasta, władzami dzielnicy, Warszawskiego Metra oraz prywatnych inwestorów planują kompleksową przebudowę rejonu dawnego Dworca Południowego i w efekcie stworzenie „nowego centrum Mokotowa”. Prace zbiegną się z przypadającymi na rok 2016 uroczystymi obchodami 100-lecia przyłączenia Mokotowa do Warszawy oraz 20-lecia inauguracji I linii metra, która odbyła się na stacji Metro Wilanowska.*

Do najważniejszych z projektowanych zmian zaliczają się:
•  przebudowa skrzyżowania alei Wilanowskiej i ulicy Puławskiej,
•  rozbudowa pętli autobusowej, przebudowa wejść na perony metra oraz rozbudowa parkingu P&R,
•  budowa nowego placu miejskiego oraz stworzenie parkingu dla rowerzystów,
•  budowa dwóch nowych linii tramwajowych – do Wilanowa i do mokotowskiego centrum biznesu.

Nowa koncepcja określana jako „Brama Mokotowa” w sposób znaczący poprawi atrakcyjność i funkcjonalność tych okolic, stanowiąc kolejną korzyść i udogodnienie dla przyszłych mieszkańców Domu pod Zegarem.

* Koncepcję zapisano w Planie Ogólnym Zagospodarowania Przestrzennego m.st. Warszawy z 28.09.1992 r., która znalazła swoją kontynuację w uchwalonym 22.06.2006 r. Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu.

Dom pod Zegarem. Mieszkania na Mokotowie
Dom pod Zegarem. Mieszkania na Mokotowie
fot.: Dom Development

autor: materiały prasowe dewelopera

aktualizacja: 11.03.2015

Polecane artykuły
Dom Development rozpoczął sprzedaż mieszkań w inwestycji Rezydencja Mokotów
W ramach inwestycji Rezydencja Mokotów wybudowane zostaną 133 mieszkania. Budynek...
Osiedle Moko, czyli mieszkania na Mokotowie w Warszawie
Ronson Development buduje mieszkania na warszawskim Mokotowie przy ulicy Magazynowej. W...
Mieszkanie bezczynszowe. Czy to rzeczywiście się opłaca?
Mieszkania bezczynszowe coraz częściej pojawiają się w ofercie deweloperów. Jakie są...
Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych dopiero w lipcu
Prawdopodobnie dopiero w lipcu 2015 r. zwiększy się dostępność programu Mieszkanie dla...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.