Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Dopłaty do kredytów hipotecznych. Sejm przyjął zmiany w programie Rodzina na swoim

tagi tematyczne dopłaty kredyt hipoteczny mieszkania Rodzina na swoim sprzedaż mieszkań
Rodzina na swoim
Rodzina na swoim

Najważniejsze zmiany w ustawie o rządowych dopłatach do kredytu to zmniejszenie wartości mnożnika określającego limit ceny metra kwadratowego mieszkania, możliwość skorzystania z programu przez  singli oraz  wprowadzenie limitu wieku dla ubiegających się o dopłatę.

Według nowych zasad  wartość współczynnika dla zakupu domu lub mieszkania na rynku pierwotnym będzie wynosiła 1,0, a nie jak dotychczas 1,4. Natomiast dla rynku wtórnego współczynnik zmniejszono z 1,4 do 0,8. Zatem cena lokalu finansowanego z rządową dopłatą będzie musiała być niższa. Tym samym zmniejszy się liczba mieszkań i domów spełniających kryteria programu.

Najbardziej oczekiwaną zmianą w programie Rodzina na swoim jest powiększenie grona  beneficjentów o osoby samotne. Nowelizacja zakłada również maksymalny wiek kredytobiorcy na poziomie 35 lat.

Zakończenie rządowych dopłat przewidywane jest wraz z końcem 2012 roku. Nowe zasady będą obowiązywać  po zaakceptowaniu tekstu ustawy przez Senat oraz podpisaniu jej przez Prezydenta. Jak przewidują analitycy nastąpi to nie wcześniej niż pod koniec lipca tego roku.

autor: Anna Gumowska

aktualizacja: 05.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.