Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Downshifting na Mazurach

Downshifting na Mazurach
Downshifting na Mazurach

Ciągły pośpiech, presja, brak czasu. Coraz więcej zmęczonych i zestresowanych osób zastanawia się nad zmianą stylu życia.

Wiele wykształconych i odnoszących sukcesy osób gotowych jest zrezygnować z dobrze płatnego stanowiska i przenieść się z miasta na wieś. Szukają oni nowej jakości życia. Pragną poświęcić swój czas dla rodziny i przyjaciół. Chcą oddać się nowym pasjom, podróżować, uprawiać sport, odpoczywać. Downshifting, bo tak nazywa się przychodzący z Europy Zachodniej trend, propaguje zwolnienie tempa życia i znalezienie zadowalającego kompromisu między pracą a czasem wolnym.

Źródła downshiftingu
Ruch rozpoczął się za sprawą amerykańskiego psychologa Johna Drake’a. Współtwórca jednej z największych firm doradztwa personalnego – Drake Beam Morin – odszedł z własnej korporacji by pisać książki. Na podobny krok zdecydował się Peter Mayle. Jego książka opisująca porzucenie 15-letniej kariery w agencjach reklamowych dla życia na francuskiej wsi sprzedała się w ponad 5 mln egzemplarzy. Ich następcy to najczęściej młode i ustatkowane osoby, które są zmęczone nadmiarem obowiązków i nieustanną presją. Ludzie z całego świata, m.in. Niemiec, Francji czy Japonii odmieniają swoje życie – rezygnują z dotychczasowych wygód, zapominają o luksusie. Mając dość ciągłego stresu, wygórowanych wymagań, braku relacji międzyludzkich, porzucają pracę i wyjeżdżają z wielkich metropolii, by szukać szczęścia w prostszym i wolniejszym życiu.

Mazury Residence
Jednak nie każdy może pozwolić sobie na tak drastyczny krok. Jak połączyć marzenia o zamieszkaniu w pięknym i ustronnym miejscu bez konieczności rezygnacji z pracy i wielkomiejskiego życia? Deweloper Arna proponuje zakup całorocznych rezydencji mieszczących się w odległości 6 kilometrów od Giżycka. Będzie to pierwsze w Polsce osiedle z własnym portem lotniczym i przystaniami jachtowymi. W inwestycji Mazury Residence powstanie 140 ekskluzywnych posiadłości oraz szerokie zaplecze usługowe i rekreacyjne. Każdy z domów zlokalizowany będzie na działce o powierzchni ponad 5000 mkw.

Inwestycja nad jeziorem Niegocin i Grajewko może zainteresować osoby, które pragną zachować wysoki standard życia i jednocześnie cieszyć się urokami mieszkania w malowniczym otoczeniu. Przeprowadzka na Mazury wcale nie oznacza zrzeczenia się wielkomiejskich atrakcji. W maju 2007 roku inwestor oddał do użytkowania prywatne lotnisko dla samolotów turystycznych, dzięki czemu podróż do Warszawy trwa godzinę, a do Berlina zaledwie dwie. Dla mieszkańców bez licencji pilota istnieje możliwość zamówienia taksówki lotniczej – np. z Warszawy jest to koszt od 1400 zł.

Oferta Arny jest też dobrą propozycją dla miłośników aktywnego wypoczynku, gdyż lokalizacja stwarza doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa i bojerów. Mieszkańcy osiedla będą mieli do dyspozycji prywatny port, wybudowane zostaną dwie przystanie jachtowe przystosowane do obsługi 150 jednostek. Okoliczne jeziora i lasy sprawią, że w scenerii Mazur doskonale odnajdą się również amatorzy wędkarstwa i łowiectwa. Mazury Residence ma być miejscem nie tylko dla miłośników aktywnego trybu życia, ale również dla osób ceniących  spokój i wygodę. Urokliwa plaża, linia brzegowa, a także okoliczne rezerwaty przyrody sprawiają, że jest to dobre miejsce do wypoczynku.

Kompleks będzie całodobowo monitorowany i chroniony, zaprojektowano również światłowodową infrastrukturę IT. Mieszkańcy otrzymają możliwość skorzystania z całorocznej opieki nad domami: strzyżenie trawników, odśnieżanie, drobne naprawy.
Powierzchnia domów waha się od 279 mkw do 442 mkw.
Cena domu z działką oraz wkładem w infrastrukturę, w zależności od wybranego typu domu i wielkości działki kształtuje się od 1 630 500 zł do 3 639 000 zł.
Inwestycja jest w trakcie realizacji. Pierwsze 6 domów będzie gotowych na początku października 2008 roku, a zamknięcie pierwszego etapu inwestycji (30 rezydencji) przewidziano na wiosnę 2009 roku.

autor: opracował: ak

aktualizacja: 22.05.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.