Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Dworki i domy w stylu dworkowym - najciekawsze oferty domów

tagi tematyczne domy na sprzedaż dworek dwór polski Nieruchomości rynek nieruchomości
w_stylu_dworkowym
w_stylu_dworkowym

Jeden z trendów architektonicznych we współczesnym budownictwie jednorodzinnym  nawiązuje do stylistyki tradycyjnego, szlacheckiego dworu polskiego.

Dawne dwory to zwykle budynki parterowe, wykonywane przeważnie z drewna na kamiennych lub ceglanych podmurówkach. Do prostokątnej bryły domu często dobudowywano alkierze lub ryzality, dzięki czemu uzyskiwano dodatkową powierzchnię. Podstawowe cechy charakterystyczne dla tego typu budownictwo to ganki wsparte na słupach lub kolumnowe portyki oraz czterospadowe, wysokie dachy. Wewnątrz budynku znajdowało się dużo pomieszczeń spełniających różne funkcje: sień, salonik, jadalnia, pokoje gościnne, gabinet, sypialnie, spiżarnia. Dwory często sytuowano na wzniesieniach, w pobliżu starych drzew lub parków, a przed drzwi frontowe zazwyczaj prowadził szeroki podjazd. Stare dworki wciąż znajdują nabywców – pasjonatów, którzy skłonni są poświęcić czas i fundusze na renowację wyjątkowych, zabytkowych obiektów. Istnieje też dużo nowych projektów, w których wykorzystano elementy stylu dworkowego.

Poniżej przedstawiamy kilka dworków przeznaczonych na sprzedaż.

Zabytkowy dwór ziemiański na Lubelszczyźnie
Murowany, parterowy dwór wybudowany w stylu klasycystycznym w 1820 r. W skład nieruchomości wchodzi również kamienny spichlerz z I połowy XIX wieku, budynek gospodarczy, budynek gościnny, garaże, wiata i cztery stawy rybne. Powierzchnia użytkowa dworu wynosi 540 mkw., a parku 17 hektarów.

Dworek szlachecki, woj. kieleckie
Autentyczny, XVIII-wieczny dwór, gruntownie przebudowany w XIX wieku, a wyremontowany kilka lat temu. Powierzchnia budynku to 800 mkw., składa się na nią m.in. 15 pokoi. Dworek otoczony jest pięknym parkiem i sadem owocowym, które zajmują powierzchnię ponad 2 ha.

Willa w stylu dworkowym, Zalesie Dolne
Nowy dom, wybudowany w 2007 r., pow. 200 mkw. Nieruchomość znajduje się przy cichej, willowej uliczce, w zielonej okolicy, blisko lasu.

W mazurskim stylu, Grzegorzewice
Nowy dom w stylu dworkowym. Budynek jest częściowo wykończony – urządzono i wyposażono m.in. kuchnię, jadalnię, salon i gabinet. Pozostałe pomieszczenia (poddasze) czekają na aranżację. Na tyłach domu jest taras o pow. ok.100 mkw. Na terenie nieruchomości znajduje się staw. Posesja położona jest na skraju lasu, w pobliżu licznych stawów i rezerwatu.

Rezydencja w Żabiej Woli
Współczesny dwór (rok bud. 1989) nawiązujący stylem do XIX-wiecznych dworów mazowieckich. Powierzchnia budynku to 1400 mkw. Posiadłość otoczona jest starym parkiem (ok. 3 ha) z dominującą 400-letnią aleją lipową. Budynek liczy cztery kondygnacje, jest podpiwniczony, ma m.in. 2 tarasy, 2 ganki wsparte na kolumnach oraz oranżerię.

 „Kanadyjczyk” w Zalesiu Górnym
Dom wybudowany według indywidualnego projektu. Wnętrza zaprojektowano i urządzono z udziałem stylistów. Do wykończenia wnętrz wykorzystano materiały wysokiej jakości. Budynek zajmuje powierzchnię 180 mkw. Przy domu jest piękny ogród z bujną roślinnością.

W stylu klasycystycznym, Żabia Wola
Parterowy budynek w stylu typowego dworu szlacheckiego. Prostą bryłę domu zdobi od frontu portyk z 4 toskańskimi kolumnami. Dach pokryty jest jodłowym gontem. W salonie kasetonowy sufit i belki wykonano ze starego drewna. Powierzchnia całkowita budynku wynosi 1030 mkw., a działki ok. 1,1 ha.

autor: Oprac. Agnieszka Karpińska

aktualizacja: 13.10.2011

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.