Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Ekskluzywne rezydencje w Konstancinie na wynajem

tagi tematyczne dom na wynajem domy do wynajęcia Warszawa Konstancin Konstancin-Jeziorna rezydencja
ekskluzywne_rezydencje_zajawka
ekskluzywne_rezydencje_zajawka

Podwarszawski Konstancin-Jeziorna słynie z bogatej, luksusowej zabudowy. Liczne konstancińskie posiadłości przeznaczone są na wynajem. Opłaty za miesięczne użytkowanie domów są wysokie, ale luksus wart jest swojej ceny.

Konstancin-Jeziorna to malownicza, uzdrowiskowa miejscowość położona zaledwie 20 km od centrum Warszawy.
Historia Konstancina rozpoczęła się w 1897 r., kiedy to w miejscowości rozpoczęto budowę podwarszawskiego letniska, do którego przyjeżdżali na wypoczynek bogaci kupcy, przemysłowcy i finansiści. Z czasem przybywali do uzdrowiska również mniej zamożni kuracjusze – ludzie sztuki, dziennikarze, artyści, którzy zatrzymywali się w licznych pensjonatach. Wille, które powstały wówczas w Konstancinie były prawdziwymi perłami architektury. Niektóre przetrwały do czasów dzisiejszych. W przedwojennym uzdrowisku zawsze kwitło życie towarzyskie – goście korzystali z kąpieli w rzece Jeziorce, gry w tenisa, przejażdżek konnych, spacerów, bywali w restauracjach, kawiarniach, na dansingach, balach i na koncertach dobroczynnych.

Amfiteatr w Parku Zdrojowym
Amfiteatr w Parku Zdrojowym
Tężnia solankowa
Tężnia solankowa

Po II wojnie światowej miejscowość nieco podupadła, ale po 1989 r. nadeszły dobre czasy dla Konstancina – zaczęły powstawać liczne rezydencje, nowoczesne osiedla, otwarto centrum handlowe "Stara Papiernia" oraz nowe obiekty usługowe i gastronomiczne, przeprowadzono wiele inwestycji miejskich. Zadbano też o renowację Parku Zdrojowego, w którym znajduje się tężnia solankowa  będąca największą atrakcją miasteczka. Działanie tężni polega na rozpylaniu solanki z odwiertu o głębokości 1600 m. Solanka konstancińska jest wodą leczniczą o temperaturze 29°C i stężeniu 6,49% solanki.

autor: Agnieszka Karpińska

aktualizacja: 12.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.