Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Energooszczędne osiedle na Ochocie

tagi tematyczne Feliz Residence mieszkania Ochota Orco
Energooszczędne osiedle na Ochocie
Energooszczędne osiedle na Ochocie

W kwietniu firma Orco rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji. Feliz Residence to osiedle enegooszczędnych apartamentów na warszawskiej Ochocie.

Kompleks zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Parku Szczęśliwickiego. Dwa czterokondygnacyjne budynki, pomieszczą w sumie 40 wykończonych apartamentów o powierzchni od 55 do 137 mkw., w tym cztery ekskluzywne penthouse’y na ostatnich kondygnacjach budynków.

Inteligentnie
Ciekawostką jest inteligentny system zarządzania, który zostanie zastosowany w poszczególnych mieszkaniach. Oznacza to, że przez specjalny panel sterowniczy mieszkańcy będą mogli programować i sterować oświetleniem oraz ogrzewaniem konkretnych pomieszczeń. Pojawi się również możliwość sterowania żaluzjami zewnętrznymi. Co więcej,  z wszystkich udogodnień będzie można korzystać przez Internet. Mieszkańcy będą mieli również możliwość odbierania rozmów z wideofonu przez telefon komórkowy.

Ekologicznie i oszczędnie
W mieszkaniach zastosowane zostaną proekologiczne rozwiązania, które ograniczą zużycie wody i energii. Będzie to możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu wody deszczowej w toaletach, garażach oraz pomieszczeniach technicznych, a także dzięki  zastosowaniu wodooszczędnych kranów i toalet. Ponadto, na dachu jednego z budynków zostanie umieszczonych 12 kolektorów słonecznych. To z kolei pozwoli zaoszczędzić koszty energii potrzebnej do podgrzewania wody użytkowej, jak również obniży emisję CO2. Oprócz kolektorów planowane jest energooszczędne oświetlenie zewnętrzne. Nowością będą kotły kondensacyjne. W porównaniu do tych popularnie stosowanych pozwalają one zaoszczędzić aż do 15% gazu służącego do ogrzewania budynków w skali roku.

Pozostałe innowacje projektowe są związane z zastosowaniem ścian i dachów o zwiększonej izolacyjności, energooszczędnych instalacji elektrycznych i mechanicznych (np. systemu pogodowej regulacji wody grzewczej, który automatycznie reguluje temperaturę wody grzewczej w zależności od temperatury powietrza na zewnątrz).

Budowa osiedla rusza w II kwartale 2008 r., a termin realizacji projektu planowany jest na III kwartał 2009 roku. Za mieszkanie wykończone „pod klucz” trzeba będzie zapłacić od 13 do 16 tys. zł netto za metr kwadratowy.

Ogłoszenia: mieszkania na sprzedaż, Warszawa Ochota

autor: opracował: ajs
zdjęcia: Orco Property Group

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.