Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

EURO 2012: mieszkania i pokoje na wynajem

tagi tematyczne EURO 2012 miejsca noclegowe mieszkania na wynajem pokoje na wynajem
piłka nożna
piłka nożna

EURO 2012 zbliża się wielkimi krokami. Kibice z całej Europy rozpoczęli już poszukiwania miejsc noclegowych w hotelach lub mieszkań na wynajem.

Jakie są wymogi UEFA dotyczące liczby miejsc noclegowych?
Zgodnie z wytycznymi stawianymi przez UEFA miasta - organizatorzy turnieju mają zapewnić odpowiednią liczbę miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach czy kwaterach. Limity wyznaczone dla poszczególnych miast wynoszą: dla Warszawy 100 tys. miejsc, dla Gdańska 85 tys. miejsc, a dla Poznania i Wrocławia po 50 tys. miejsc. Jednak liczba miejsc noclegowych w danym mieście, wg wymogów UEFA, to nie tylko lokalizacje położone w samym mieście, ale również miejsca poza miastem w odległości do dwóch godzin jazdy samochodem. W ten sposób do bazy noclegowej np. w Warszawie kwalifikują się obiekty w Łodzi, a w przypadku Wrocławia Kraków i Katowice. Dzięki temu czwórka polskich miast spełnia z nawiązką stawiane wymagania.

Miasto Wymagana liczba miejsc noclegowych Dostępne miejsca noclegowe
Warszawa 100 000 101 043
Gdańsk 85 000 198 594
Poznań 50 000 61 000
Wrocław 50 000 64 113

 Opracowanie własne Metrohouse & Partnerzy na podstawie materiałów PL.2012 sp. z o.o.


Nie tylko hotele, ale również mieszkania i pokoje na wynajem

Systemy rezerwacyjne przeżyją swoiste oblężenie. Znaczna część kibiców zapewne zrezygnuje jednak z noclegu w hotelu, tym bardziej, że w największych polskich miastach prym wiodą obiekty turystyczne o wysokim standardzie, co może wzmóc poszukiwania tańszych miejsc zakwaterowania. Dodatkowo w pierwszej kolejności hotele zostały zarezerwowane dla tzw. rodziny UEFA. - Wobec tak dużego zainteresowania istotną rolę będzie odgrywał rynek krótkoterminowego wynajmu mieszkań i pokoi. Taka forma zakwaterowania staje się coraz bardziej popularna w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Natomiast w Warszawie rynek wynajmu krótkoterminowego nie zyskał jeszcze zbytniej popularności. Być może dzięki zbliżającej się tak wielkiej imprezie sportowej w stolicy na stałe zagości moda na wynajem mieszkań dla turystów, mówi Michał Kosiedowski, wiceprezes Metrohouse & Partnerzy S.A.

Właściciele mieszkań przeznaczonych do wynajmu turystycznego konkurują z hotelami nie tylko cenami, ale i lokalizacją. Najczęściej obiekty tego typu są zlokalizowane w obrębie lub w najbliższym sąsiedztwie historycznych części miast. Znajdują się często w obiektach zabytkowych, odrestaurowanych kamienicach i budynkach o podwyższonym standardzie. Jeśli oferta zlokalizowana jest poza ścisłym centrum to podstawowym wymogiem staje się doskonała dostępność komunikacyjna do centralnych rejonów miasta: bliskość linii metra, szybkiego transportu tramwajowego lub kolejowego. Oferty takie znaleźć można w budynkach oddanych do użytku w ostatnich latach.

W ofercie rynkowej najwięcej ofert dotyczy dwupokojowych apartamentów z podziałem na część dzienną (zwykle z aneksem kuchennym) i sypialnię. Do dyspozycji gości pełne umeblowanie i wyposażenie mieszkania łącznie ze sprzętem RTV, Internetem, zastawą kuchenną, pralką, itd. Dodatkowo płatnymi usługami są śniadania, garaż lub sprzątanie podczas pobytu. Zazwyczaj dwupokojowy apartament jest przeznaczony dla dwóch osób, ale właściciele zgadzają się na wynajem większej liczbie osób (zwykle za dodatkową opłatą) o ile lokal ma więcej niż jedno łóżko.

autor: Marcin Jańczuk - Metrohouse & Partnerzy S.A

aktualizacja: 30.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.