Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Fototapeta na szkle – pomysł na dekorację ścian w kuchni i łazience

tagi tematyczne aranżacja wnętrz Fotolia.pl fototapeta fototapety wykończenie mieszkania
fototapeta
fototapeta

Fototapety powróciły do łask. Coraz częściej ściany naszych salonów i sypialni zdobią piękne pejzaże, zdjęcia miast czy motywy roślinne. Fototapetę, która jest naniesiona na szkło można też zastosować na ścianie w łazience lub w kuchni – między półkami, blisko źródła ciepła i wilgoci.

Fototapeta na szkle to oryginalne i modne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w domach i mieszkaniach. Nie tylko ozdobi ścianę w kuchni, ale jednocześnie uchroni ją przed zabrudzeniami. Może stać się także ozdobą ściany w łazience, a nawet tworzyć ścianę prysznica.

Nowoczesna i funkcjonalna fototapeta w kuchni
Decydując się na fototapetę w kuchni należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale  i funkcjonalność. Szkło łatwo utrzymać w czystości, ponieważ jest gładkie i można je myć na mokro z użyciem detergentów. Ponadto szkło ma połysk, co sprawia że wnętrze uzyskuje nowoczesny wygląd. Dodatkowo szklaną taflę można podświetlić, zyskamy dzięki temu wrażenie  dyskretnej elegancji i luksusu.

Zobacz także: Wnętrza Apartamenty Domy luksusowe. Tradycja czy nowoczesność?


fototapeta
fot.: Ep stock/Fotolia.com
fototapeta
fot.: Africa Studio/Fotolia.com

Fototapeta na szkle hartowanym
Fototapeta drukowana bezpośrednio na szkle hartowanym, które jest odpowiednio przygotowane, będzie dobrze prezentować się przez długie lata. Szkło hartowane ma ok. 4 mm grubości i charakteryzuje się większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a także większą odpornością na zmianę temperatur niż szkło zwykłe. Dodatkowo szkło hartowane przeznaczone pod nadruk fototapety ma tępe krawędzie, dzięki czemu jest w pełni bezpieczne. Przygotowaną fototapetę na szkle hartowanym montuje się na ścianie między blatem kuchennym a wiszącymi nad nim półkami, na kołkach dystansowych, można też przykręcać je do ściany oraz bezpośrednio przyklejać do ściany na klej montażowy. Aby wzór nie był transparentny, ekran zabezpieczany jest od tyłu dodatkowym białym podkładem.

Odpowiednio przygotowane szkło jest odporne na wilgoć, która towarzyszy pracy w kuchni, a także na gorące powietrze, w przypadku, gdy fototapeta umieszczona jest nad kuchnią. Wybrany przez nas obraz będzie nadrukowany na szybie od strony „wewnętrznej”, dzięki czemu szkło chroni obraz przez zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Ta forma fototapety szklanej przeznaczona jest również do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, np. do łazienki czy sauny.

Fototapeta oszklona – dla lubiących zmiany
Innym rozwiązaniem fototapety za szkłem jest panel szklany z grafiką montowaną miedzy dwiema szybami. Tego typu fototapeta również ozdobi naszą kuchnię, nada jej niepowtarzalnego klimatu i elegancji. Jest jednak możliwość zmiany obrazu, ponieważ fototapeta wykonana jest z dwóch tafli szkła hartowanego i umieszczonego między nimi obrazu. Zamiast wybranego z bazy zdjęć wydruku, między szybami można umieścić tapetę, fornir lub inny płaski materiał. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

fototapeta
fot.: Arsdigital/Fotolia.com
fototapeta
fot.: Silvae/Fotolia.com

autor: Fotolia.com

aktualizacja: 06.11.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.