Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Galeria handlowa nie tylko w dużym mieście

tagi tematyczne Galeria Mistrza Jana galerie handlowe nieruchomości komercyjne Schindler Polska Węgrów wynajem lokali użytkowych
Węgrów: Galeria Handlowa Mistrza Jana
Węgrów: Galeria Handlowa Mistrza Jana

W Polsce buduje się coraz więcej galerii handlowych, których powierzchnie nie przekraczają 30 tysięcy metrów kwadratowych. Nawet w niewielkich miejscowościach powstają praktyczne i funkcjonalne parki handlowe z punktami usługowymi oraz miejscami rozrywki. Inwestycje mają służyć przede wszystkim okolicznym mieszkańcom.

Tereny podmiejskie, zwłaszcza te w pobliżu aglomeracji warszawskiej, coraz mocniej kuszą inwestorów, skłonnych wybudować w okolicy minicentrum handlowe. Dotychczas pod Warszawą budowano niewiele, ale ten trend powoli się zmienia. Czas wielkich, miejskich galerii handlowych mija - w dużych miastach powoli brakuje miejsca na kolejne, obszerne kompleksy, a rynek nasycił się takimi obiektami.

Czytaj też: Warsaw Spire – nowy wieżowiec w Warszawie

Najwięcej inwestycji powstaje w okolicach Warszawy, która jest głównym rynkiem pracy w regionie, a to z kolei przekłada się na finanse lokalnych mieszkańców. W miastach satelickich sukcesywnie powstają niewielkie galerie z punktami usługowymi, lokalami gastronomicznymi czy kinami. Wyróżnia je przede wszystkim kameralność. Na rozwój tego typu obiektów wpływ ma także nowa infrastruktura drogowa. Trasy dojazdowe, wiadukty i obwodnice łączą tereny inwestycyjne zarówno z sąsiednimi miejscowościami, jak i samą Warszawą. Z powodzeniem lokalne galerie handlowe działają już w Pruszkowie, Piasecznie czy Józefosławiu.

Nowa inwestycja szykuje się między innymi w Podkowie Leśnej, w której powstanie centrum handlowe liczące 11 tysięcy metrów kwadratowych. W 2013 roku gotowe będą również kolejne małe centra zakupowe w Łomiankach i Legionowie, a nawet w nieco oddalonym od Warszawy Węgrowie, gdzie powstaje Galeria Mistrza Jana.

Węgrów: Galeria Handlowa Mistrza Jana
Węgrów: Galeria Mistrza Jana
fot.: źródło: materiały prasowe Schindler Polska

Obiekt będzie dwukondygnacyjny, klimatyzowany, a komunikacja pomiędzy poziomami odbywać się będzie za pomocą schodów ruchomych marki Schindler i specjalnej windy. Budynek zaprojektowano uwzględniając standardy energooszczędności, zastosowane w nim zostaną nowoczesne rozwiązania materiałowe i techniczne.
 
Galeria Mistrza Jana to: 28 536 m³ powierzchni kubaturowej, 5 538 m² powierzchni całkowitej, 2 906 m² powierzchni zabudowy,  3 524 m² powierzchni pod wynajem oraz 108 miejsc parkingowych.

Małe galerie handlowe, nazywane czasem centrami wygodnych zakupów, z powodzeniem konkurować będą z oddalonymi o kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt kilometrów kompleksami handlowymi dużych miast. Chociaż nie ma tu mowy o najemcach liczonych w setkach, ani wielkich powierzchniach handlowych, to regionalne obiekty ułatwią mieszkańcom zrobienie szybkich, codziennych zakupów blisko domu. A przy okazji, podobnie jak tradycyjne galerie, umożliwią wizytę w kinie czy restauracji.

autor: źródło: materiały prasowe Schindler Polska, wegrow.com.pl

aktualizacja: 03.02.2013

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.