Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Gdański Kwartał Kamienic na ukończeniu

tagi tematyczne deweloperzy Gdańsk Inpro Kwartał Kamienic luksusowe apartamenty mieszkania Gdańsk
Kwartał Kamienic w Gdańsku
Kwartał Kamienic w Gdańsku

Inpro finalizuje realizację inwestycji Kwartał Kamienic w Gdańsku. Obecny etap budowy to stan surowy zamknięty. Trwają prace wykończeniowe wnętrz. W ofercie dewelopera znajdują się luksusowe apartamenty o różnym metrażu. Projekt realizowany jest w historycznym, prestiżowym rejonie miasta.

Kwartał Kamienic to kompleks 90 luksusowych apartamentów o powierzchniach od 30 do 99 mkw. Ceny mieszkań zaczynają się od 13000 zł netto/m². Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 5814 m2.

Forma architektoniczna kompleksu, poprzez swoją bryłę i wystrój elewacji nawiązuje do stylu historycznej zabudowy Gdańska. Kamienice formują zamknięty czworobok - kwartał z wewnętrznym dziedzińcem usytuowanym w stropie parteru. Na wewnętrznym patio znajdzie się fontanna i elementy małej architektury. Pod budynkami jest dwupoziomowy parking podziemny. Deweloper przygotował także część rekreacyjną - salę fitness, saunę, siłownię oraz bilard z pokojem wypoczynkowym. Na parterze są lokale usługowe, w których będą mieściły się m.in. restauracje, kawiarnie, biuro podróży czy bank. Cały kompleks będzie monitorowany całodobowo.

Mieszkania w Gdańsku - najnowsze ogłoszenia

Kwartał Kamienic w Gdańsku
Kwartał Kamienic w Gdańsku
fot.: Inpro
Kwartał Kamienic w Gdańsku
Kwartał Kamienic w Gdańsku
fot.: Inpro

Do wykończenia elewacji Kwartału Kamienic użyte zostały materiały charakterystyczne dla zabudowy w Gdańsku - cegła licowa, szkło i blacha cynkowo-tytanowa. Na części elewacji lokalu usługowego na parterze zostaną wyeksponowane fragmenty zabytkowych ścian odkrytych w trakcie prac archeologicznych.
Projekt został opracowany przez architekta prof. Antoniego Taraszkiewicza.

Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2010 roku, a oddanie inwestycji planowane jest na koniec września 2012 r. Natomiast 7 września odbędzie się uroczystość oficjalnego odsłonięcia fontanny Neptuna, zlokalizowanej na patio Kwartału Kamienic. Autorem fontanny jest Tomasz Radziewicz, polski rzeźbiarz i rysownik.

Kwartał Kamienic zlokalizowany jest w sercu Głównego Miasta - naprzeciw kościoła św. Jana, zaledwie 200 metrów od historycznego Żurawia oraz 300 metrów od Bazyliki Mariackiej.

autor: Źródło: Tauber Promotion

aktualizacja: 29.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.