Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Glivia - nowe osiedle na Śląsku

tagi tematyczne Glivia ING Real Estate Development mieszkania Gliwice
Glivia - nowe osiedle na Śląsku
Glivia - nowe osiedle na Śląsku

ING Real Estate Development wybuduje w Gliwicach blisko 600 komfortowych mieszkań o podwyższonym standardzie.

Na obszarze 4 hektarów u zbiegu ulic Daszyńskiego i Bolesława Śmiałego powstanie 14 czteropiętrowych budynków mieszkalnych. Projekt będzie realizowany w trzech fazach. W pierwszym etapie powstanie sześć budynków, w których znajdzie się 295 mieszkań.

Punktem wyjścia przy tworzeniu koncepcji architektonicznej osiedla są zabytkowe zabudowania dawnych koszar z końca XIX wieku. Obok budynków z historycznymi elewacjami powstaną nowoczesne domy mieszkalne. Do budowy wykorzystane zostaną naturalne materiały – kamień, cegła i drewno połączone z dużą ilością szklanych elementów wykończeniowych. Osiedle będzie monitorowane, a każdy budynek - wyposażony w windę, kondygnacja podziemna zostanie przeznaczona na parking. Wszystkie mieszkania będą miały balkony lub tarasy, a lokale na parterze –  ogródki. Wybrane apartamenty na najwyższej kondygnacji zaprojektowano z antresolami i bezpośrednim wyjściem na dach. W ofercie dostępne będą mieszkania o metrażach od 35 mkw. do 111 mkw.

W projekcie przewidziano również  pasaż usługowy ze sklepami, kawiarniami i punktami usługowymi. Zaplanowano także deptaki, skwery oraz place z ławkami i miejscem zabaw dla dzieci. Na całym osiedlu posadzone zostaną drzewa i krzewy, m.in. sosny, platany, klony i magnolie.

Osiedle będzie otaczał zabytkowy ceglany mur, który wcześniej przejdzie gruntowną renowację. Natomiast fragmenty dziewiętnastowiecznej kostki brukowej zostały zabezpieczone i wrócą na osiedlowe aleje.

Glivia została zaprojektowana przez architektów z renomowanej pracowni Medusa Group z Gliwic.

Ogłoszenia: mieszkania na sprzedaż, Gliwice

autor: opracował: ak

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.