Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie
sponsor

Grunty pod zabudowę jednorodzinną. Amber - diament wśród bursztynów

tagi tematyczne Amber deweloperzy działki budowlane działki inwestycyjne grunty Małe Błonia Szczecin
Osiedle Małe Błonia - działki budowlane
Osiedle Małe Błonia - działki budowlane

Gotowe drogi wewnętrzne i dojazdowe, chodniki przy których stoją lampy uliczne i grunt w topowej lokalizacji w Szczecinie. Do tego doliczyć można zapierający dech w piersiach widok,  doskonałą komunikację z centrum miasta i... umiarkowaną cenę. Choć oferta brzmi jak nierealny sen inwestora, to naprawdę istnieje. Spółka Amber w tym roku dynamicznie weszła na rynek z kampanią sprzedażową działek na Warszewie. Biorąc pod uwagę jakość propozycji, slogan kampanii: „Amber - diament wśród bursztynów” nie wydaje się przesadą.

By się przekonać jak trudno jest znaleźć dobrą ofertę gruntu pod zabudowę jednorodzinną wystarczy spędzić trochę czasu w internecie. Na rynku nieruchomości nie brakuje ciekawych propozycji, jednak większość z nich pozostawia wiele do życzenia.

 

Osiedle Małe Błonia - działki budowlane
Osiedle Małe Błonia - działki budowlane
fot.: Par Excellence
Osiedle Małe Błonia - działki budowlane
Osiedle Małe Błonia - działki budowlane
fot.: Par Excellence

Marzenia w gumofilcach

Najczęstszym mankamentem jest brak dróg dojazdowych do działki, niepełne uzbrojenie i brak podstawowych usług - sklepów, szkół, przedszkoli.

- Spełniając swoje marzenia o domu pod lasem i własnym ogrodzie, często zapominamy o komforcie, do którego przywykliśmy mieszkając w mieście - mówi ekspert w dziedzinie rynku nieruchomości Przemysław Wojnarowski. - Wiele młodych rodzin tak bardzo chce uciec od wielkomiejskiego ścisku, by móc spędzać czas na tarasie w sielankowej scenerii, że zapomina o podstawowych standardach, do których przyzwyczaiła nas cywilizacja. Wokół Szczecina nie brakuje więc osiedli domów jednorodzinnych, których mieszkańcy nie mają jak dojechać do własnej posesji, bo droga nie ma nawierzchni. Jesienią i wiosną ludzie brną w błocie, latem w kurzu, a zimą przedzierają się przez zaspy lub ślizgają po lodzie. Internet szerokopasmowy, przedszkole czy szkoła są w tych wypadkach nierealnym marzeniem.

Dynamika rozbudowy miasta w kierunkach peryferyjnych i duża liczba kupujących działki budowlane, z którą mamy do czynienia od początku lat 90. bardzo wpłynęły na jakość ofert. Tam, gdzie kiedyś były pola uprawne, powstały osiedla. Chłopi stali się „deweloperami” - odralniali ziemię, dzielili na działki i sprzedawali.O drogach i uzbrojeniu mało kto myślał. Na tej fali powstały całe osiedla w Dobrej Szczecińskiej, Wołczkowie, Mierzynie, Pucicach czy innych podmiejskich lokalizacjach. Ludzie mieszkają bez dróg, chodników, latarni, kanalizacji i całej reszty niezbędnej infrastruktury urbanistycznej.

- By wyjść z domu w okresie intensywnych opadów muszę zakładać kalosze - mówi jedna z właścicielek domu w Dobrej Szczecińskiej. - Wprawdzie wokół domu mam pięknie zagospodarowany teren, ale za posesją tworzy się olbrzymia kałuża, więc by zamknąć bramę wjazdową muszę wyjść w błoto. Musieliśmy kupić samochód terenowy z napędem na 4 koła, bo do drogi asfaltowej mamy jakieś 500 metrów.  
 
Paradoksalnie, rynek nieruchomości do dziś nie weryfikuje cenowo jakości ofert. W konsekwencji grunt w szczerym polu z doprowadzonymi podstawowymi mediami potrafi kosztować tyle samo, co dobrze skomunikowana z centrum działka na osiedlu przemyślanym pod względem architektonicznym i urbanistycznym.

 

Osiedle Małe Błonia - koncepcja zagospodarowania
fot.: Amber
Osiedle Małe Błonia - działki budowlane
fot.: Par Excellence
Osiedle Małe Błonia - lokalizacja
fot.: Amber

autor: Par Excellence

aktualizacja: 08.10.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.