Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Hotel na drzewie w Szwecji

tagi tematyczne dom na drzewie hotel na drzewie nietypowy dom nietypowy hotel szwecja wakacje w szwecji
Dom na drzewie w Szwecji
Dom na drzewie w Szwecji

Dom, który miał swoją premierę w sobotę 17 lipca w Szwecji, ma kształt sześcianu o boku 4 m i znajduje się... na drzewie.

Dom na drzewie w Szwecji
fot.: Tham & Videgård Arkitekter

Koncepcja powstała w zeszłym roku w pracowni Tham & Videgård Arkitekter i niespodziewanie szybko doczekała się realizacji.

Aluminiowa konstrukcja wypełniona jest lustrzanymi panelami, dzięki którym dom dosłownie łączy się z otoczeniem. Dom jest całoroczny i pomieści 2 osoby. Wyposażony jest w dwuosobowe łóżko, niewielką kuchnię, salon i łazienkę. Łazienka z przyjazną, ekologicznie biologiczną toaletą oraz 3-litrowymi zbiornikami wody (do zużycia 3 litry dziennie) do mycia rąk i zębów. Umywalka nosi nazwę Rukkomoinika. Nazwa i zasada działania jest przejęta od umywalki wykorzystywanej przez Rosjan do dnia dzisiejszego np. na działkach. Do wejścia do domu służy drabina i linowy most.

Lustrzany dom na drzewie będzie pełnił funkcję hotelową i dołączy do 3 funkcjonujących już w miasteczku Harads hoteli na drzewach - the Cabin, the Blue Cone, the Nest. Autorzy pomysłu hoteli na drzewie zamierzają wybudować dwa kolejne domy do października 2010 - the UFO and the Room With a View, a w najbliższych 5 latach zwiększyć liczbę domów do 24. Projekty każdego z hoteli powstają w różnych pracowniach. Dla zainteresowanych ceną i rezerwacją hoteli na drzewach>>

fot.: Tham & Videgård Arkitekter
fot.: Tham & Videgård Arkitekter
fot.: Tham & Videgård Arkitekter
fot.: Tham & Videgård Arkitekter

autor: Żródło: tvark.se

aktualizacja: 10.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.