Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Inteligentne osiedle w Gorzowie Wielkopolskim

tagi tematyczne Bachalski Development Fibaro inteligentne mieszkanie inteligentne osiedle inteligentny dom mieszkania Gorzów Osiedle Rodzinne
Osiedle Rodzinne w Gorzowie Wielkopolskim
Osiedle Rodzinne w Gorzowie Wielkopolskim

Osiedle Rodzinne w Gorzowie Wielkopolskim będzie pierwszą na polskim rynku nieruchomości inwestycją, w której wszystkie mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w inteligentny system sterowania urządzeniami. Mieszkańcy osiedla będą mogli skorzystać z wielu udogodnień, które dodatkowo zwiększą bezpieczeństwo i przyczynią się do ograniczenia zużycia prądu i ciepła.

Inteligentne domy i osiedla jeszcze do niedawna kojarzyły wyłącznie z luksusowymi rezydencjami prosto z filmów, których akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Tymczasem tego typu rozwiązania są dostępne już dziś. Będą z nich na przykład korzystać mieszkańcy Osiedla Rodzinnego, które jest realizowane w Gorzowie Wielkopolskim przez firmę Bachalski Development. Wszystkie mieszkania wybudowane na osiedlu zostaną wyposażone w inteligentne mechanizmy Fibaro. Przyszli mieszkańcy będą mogli za pomocą telefonów komórkowych i tabletów sterować światłem, ogrzewaniem, poziomem wilgotności powietrza, roletami, systemem alarmowym, a także sprzętami AGD i RTV w swoich mieszkaniach. A więc przebywając poza domem cały czas będzie można mieć pełną kontrolę nad własnym mieszkaniem.

Sprawdź także: Mieszkania w Gorzowie Wielkopolskiem, najnowsze ogłoszenia

Osiedle Rodzinne w Gorzowie Wielkopolskim
Osiedle Rodzinne w Gorzowie Wielkopolskim
fot.: Bachalski Development

Inteligentne domy to nie tylko sposób na zintegrowanie ze sobą poszczególnych instalacji i urządzeń. Funkcjonalności inteligentnych systemów pozwalają tworzyć określone sceny, czyli sekwencje kolejno wykonywanych przez poszczególne urządzenia działań. Są one uruchamiane na podstawie wydawanych poleceń, ustalonego wcześniej harmonogramu oraz informacji pochodzących z rozmieszczonych w pomieszczeniach czujników. To zupełnie tak, jakby nad naszym domem czuwał „elektroniczny lokaj”, który uczy się przyzwyczajeń mieszkańców i tego, jak powinien reagować na ich określone zachowania, a nawet na pogodę. Wszystko po to, by zadbać o komfort domowników, a także ich bezpieczeństwo. Na przykład w sytuacji, gdy sensory dymu zostaną uaktywnione w wyniku zagrożenia pożarem, system włączy alarm, podniesie rolety, odetnie dopływ gazu i otworzy zamki w drzwiach, a specjalnie ustawione oświetlenie wyznaczy domownikom drogę do wyjścia. Zastosowanie inteligencji budynkowej wpływa także na zmniejszenie zużycia energii. Mądry dom sygnalizuje i reaguje bowiem na sytuacje, które mogą nas narazić na jej niepotrzebną stratę. Dzięki temu zapobiegniemy na przykład pracy ogrzewania przy otwartym oknie.

autor: Źródło: LTM Communications

aktualizacja: 29.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.