Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Inwestowanie w nieruchomości - zakup ziemi rolnej

tagi tematyczne Briland grunty inwestowanie w nieruchomości zakup ziemi ziemia rolna
ziemia rolna
ziemia rolna

Pomimo wzrostu cen ziemi rolnej, nadal warto kupować ją w celach inwestycyjnych. Na rynku nieruchomości funkcjonują nawet programy oparte na zastępstwie inwestycyjnym, podczas którego ziemia jest przekształcana w działkę budowlaną i uzbrajana w media, a następnie sprzedawana z zyskiem.

Inwestorzy zainteresowani lokowaniem kapitału w nieruchomości, mogą skorzystać np. z programu Briland. Inwestycja polega na zakupie gruntów rolnych, które w trakcie cyklu inwestycyjnego przekształcane są w grunty budowlane, dzielone na mniejsze działki oraz uzbrajane w media, przez co ich wartość rynkowa znacząco wzrasta. Ziemia oferowana w programie jest zlokalizowana m.in. w okolicach Warszawy, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Gdańska i wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Sprawdź też: Działki na sprzedaż, najnowsze ogłoszenia


Inwestowanie w ziemię rolną, zgodnie z propozycją Briland, przebiega w następujący sposób: osoba zainteresowana zakupem ziemi, przed podpisaniem umowy, wybiera strategię inwestycyjną, krótko lub długoterminową, jednocześnie otrzymuje informację o wszystkich kosztach wynikających z procesu przekształcenia działki oraz o szacowanym wzroście wartości ziemi. Następnie podpisuje trzy umowy - akt notarialny poświadczający zakup gruntu, umowę zastępstwa inwestycyjnego oraz umowę na sprzedaż gruntu poprzez program Briland.

Wszelkie koszty inwestycji są jawne i wliczone w kalkulacje: koszt uzbrojenia działek, koszty sądowe i notarialne, wartość udziału w drodze będącej własnością inwestora, prowizja pobierana przez program, koszty uzyskania warunków zabudowy oraz podatki: VAT, dochodowy i PCC. Inwestor ma prawo w dowolnym momencie samodzielnie sprzedać ziemię, przekazać ją w spadku lub darowiźnie, a nawet obciążyć hipoteką. Według twórców programu taki sposób inwestowania w ziemię rolną przynosi zysk roczny od 20 procent.

autor: źródło: Briland

aktualizacja: 24.02.2013

Polecane artykuły
Odbiór mieszkania od dewelopera
Ostatni krok w drodze do własnego, nowego M to odbiór mieszkania od dewelopera. Nabywcy...
Jakie fototapety Polacy lubią najbardziej?
Coraz częściej ściany mieszkań i domów zdobią fototapety. Do łask wróciły panoramiczne...
Domy i mieszkania energooszczędne - czyli jakie?
Domy energooszczędne charakteryzują się niższym, niż w przypadku budynków tradycyjnych...
Rezydencja Park – oddano apartamenty z drugiego etapu
Inwestor Firmus Group zakończył realizację drugiego etapu Rezydencji Park w Mielnie....

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.