Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Jak wyglądają nowoczesne, designerskie windy?

tagi tematyczne architekt wnętrz nowoczesne biurowce nowoczesne windy windy
nowoczesna winda
nowoczesna winda

Windy osobowe coraz częściej wyposaża się w nowoczesne mechanizmy, które zwiększają płynność komunikacji i zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo ich użytkownikom. Jednak zaawansowana technologicznie winda to za mało – także kabina musi być „odlotowa” i designersko zaprojektowana.

Nierzadko o wyborze dźwigu odpowiedniego dla danego budynku decydują architekci. Projektanci dbają, by wystrój windy nawiązywał do charakteru budynku. Kabina wyłożona stalą nierdzewną to w niektórych przypadkach już trochę za mało – twierdzą architekci z pracowni 81.WAW.PL.

Designerskie wyposażenie windy jeszcze bardziej niż w standardowych budynkach mieszkalnych liczy się w eleganckich biurowcach i apartamentowcach. Dźwigi mają nowoczesne, wręcz kosmiczne dotykowe kasety sterujące, ledowe oświetlenie i dowolnie aranżowane kabiny – od bogatych, stylizowanych na XIX-wieczne po minimalistyczne. Wszystko zależy od możliwości finansowych i wyobraźni inwestora. Coraz częściej właściciele nieruchomości konsultują z architektami projekt wystroju kabiny, a nawet rodzaj oświetlenia.

fot.: Źródło: Core PR
fot.: Źródło: Core PR
fot.: Źródło: Core PR

Niektórzy producenci dźwigów np. firma Schindler, oprócz szerokiej gamy wykończenia kabin, proponuje klientom możliwość stworzenia projektu wystroju indywidualnego. Standardowe wykończenie zapewne sprawdzi się świetnie w budynkach mieszkalnych i biurowcach klasy średniej, natomiast inwestorzy ekskluzywnych apartamentowców i wysokościowców zwykle decydują się na indywidualne projekty.

Kabina przygotowana pod wyłożenie jest niczym białe płótno. Dostosowując jej wystrój do ogólnej koncepcji budynku, możemy zapewnić niepowtarzalność jego stylu i dodatkowo stworzyć dokładnie taki nastrój jaki jest wymagany, a za pomocą dobrania odpowiedniej kolorystyki i opcji oświetlenia lub poprzez zastosowanie elementów szklanych podnieść poczucie bezpieczeństwa. To inwestor decyduje, jak ma wyglądać kabina. Ograniczeniem może być waga dodatkowego  wystroju, chociaż może osiągać nawet do 50% udźwigu.
Producenci oferują windy z różnych linii aranżacyjnych, wykończone z użyciem materiałów takich jak laminat, stal nierdzewna o różnych fakturach, drewno i szkło. Zastosowanie szkła malowanego tworzy błyszczące i żywe efekty, które nadają kabinie indywidualny charakter.

Jak twierdzą architekci wnętrz, designerska i nowoczesna winda często staje się dużą atrakcją, na równi z samym nowo powstałym budynkiem. Projektanci uważają, że znajomość światowych trendów a więc odpowiednia i modna kolorystyka oraz szklane elementy wpływają nie tylko na estetykę kabiny, ale także podnoszą komfort jazdy windą. Kultowa, perfekcyjnie „urządzona” winda to również potwierdzenie jakości i luksusu samej inwestycji.

autor: Źródło: Core PR

aktualizacja: 19.04.2013

Polecane artykuły
Nowoczesne żaluzje w aranżacji wnętrz
W Polsce żaluzje okienne kojarzą się z niewyszukanym stylem aranżacji wnętrz lat 80. i...
Mieszkanie, które przypomina loft
Loft to mieszkanie urządzone w budynku, który dawniej spełniał funkcję przemysłową. Na...
Urządzanie mieszkania w stylu eko, czyli europalety na salonach
Każda nasza decyzja konsumencka ma wpływ na środowisko. Dlatego mądre, świadome...
Aranżacja wnętrz – zobacz nowocześnie urządzone apartamenty
Aranżacja wnętrz to dziedzina, którą Polacy interesują się coraz bardziej. Świadczy o tym...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.