Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Jakie fototapety Polacy lubią najbardziej?

tagi tematyczne aranżacja wnętrz Fotolia.pl fototapety wykończenie mieszkania
Panorama Nowego Jorku. Fototapeta
Panorama Nowego Jorku. Fototapeta

Coraz częściej ściany mieszkań i domów zdobią fototapety. Do łask wróciły panoramiczne widoki w salonach i natura na szklanych fototapetach w jadalni, kuchni czy nawet w łazience. Fototapetę można przygotować z własnego zdjęcia. Warto też przejrzeć obszerne bazy zdjęć dostępne w serwisach internetowych współpracujących z firmami produkującymi fototapety. A jakie motywy Polacy wybierają najczęściej?

Kwiaty, krajobrazy, panoramy miast czy może martwa natura?
Mnogość wzorów, kolorów i motywów fototapet jest właściwie nieograniczona. Wydawałoby się, że artyści fotograficy, graficy i malarze, dają nam tak wiele możliwości wyboru, że nie sposób się zdecydować. A jednak – istnieją ścisłe trendy w dekorowaniu wnętrz, a niektóre motywy cieszą się wielką popularnością. Przedstawiamy TOP 5 najpopularniejszych fototapet ostatniego roku, wybieranych przez użytkowników serwisu Fotolia.

Miejsce 1 – fototapeta przedstawiająca białe tulipany
Najczęściej wybieraną fototapetą w ciągu ostatniego roku jest zdjęcie przedstawiające białe tulipany, lekko zroszone wodą. To obraz, który najchętniej wybieramy do ozdoby i rozświetlenia kuchni czy innego pomieszczenia. Jednocześnie uspokaja i urozmaica wnętrze. Neutralne białe kwiaty, połączenie delikatnych kolorów – bieli i zieleni, sprawia, że wnętrze staje się harmonijne i przyjazne. Krople wody i biel nadają obrazowi świeżości, a przestrzeń, w której zostaje umieszczony nabiera lekkości i wiosennej aury.

Miejsce 2 – Wieża Eiffla
Na drugim miejscu wśród najbardziej popularnych motywów znalazła się Wieża Eiffla. W odcieniach szarości, z jednym tylko punktem kolorystycznym – czerwonym garbusem. To obraz w stylu retro wybierany najczęściej do sypialni, przywołujący skojarzenia z romantycznym klimatem Paryża. Fototapety tego typu często są wspomnieniem podróży do miasta, którego widok ozdabia naszą ścianę.

Zarówno w ciągu ostatniego roku, jak i dwóch ostatnich lat, wśród wybieranych fototapet najczęściej pojawiają się motywy architektoniczne i panoramy miast. Niezwykle popularne są obrazy podświetlonych mostów, w kolorze, jak i w odcieniach szarości, a także centra dużych miast po zmroku.

Białe tulipany. Fototapeta
Białe tulipany. Fototapeta
fot.: Nailia Schwarz
Panorama Nowego Jorku. Fototapeta
Panorama Nowego Jorku. Fototapeta
fot.: rabbit75_fot

Miejsce 3 – panorama Nowego Jorku
Na miejscu trzecim znalazła się panorama Nowego Jorku, z podświetlonym mostem na pierwszym planie. Zdjęcia w odcieniach szarości są popularniejsze, ponieważ pasują do większości pomieszczeń. Można je zamontować zarówno w prywatnym domu czy mieszkaniu, jak i w miejscach publicznych, w kawiarniach, restauracjach, pubach. Nadaje wnętrzom niepowtarzalnego klimatu.

Miejsce 4 – Most Brookliński

Czwarte miejsce w rankingu najbardziej popularnych fototapet zajęło zdjęcie Mostu Brooklińskiego skąpanego w promieniach słonecznych. Obraz został wykończony
w odcieniach szarości, choć bardzo popularnym odcieniem, również często wybieranym, jest sepia. Umyślnie postarzane obrazy dodają wnętrzom tajemniczego charakteru. Zdjęcie mostu może także dla wielu osób mieć znaczenie symboliczne – po jego drugiej stronie czeka coś dobrego. Ponadto obraz ten sprawia wrażenie przestrzenności i głębii.

Miejsce 5 – rozświetlony Nowy Jork
Intensywne, przyciemnione barwy – fiolet, granat i żółto-pomarańczowe światła – to obraz, który dość często wybierany jest do salonów, sypialni i jadalni. Pojawia się także w miejscach publicznych - w kawiarniach i restauracjach.

Most Brookliński. Fototapeta
fot.: PHB.cz
Rozświetlony Nowy Jork. Fototapeta
fot.: Beboy
Wieża Eiffla. Fototapeta
fot.: pp76
Panorama Nowego Jorku. Fototapeta
fot.: rabbit75_fot

autor: Źródło: GlobalBrand Institute

aktualizacja: 07.12.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.