Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Jakie mieszkania dostępne są Rybniku i w jakich cenach?

tagi tematyczne ceny mieszkań mieszkania w Rybniku mieszkanie w kamienicy nowe mieszkania Rybnik Śląsk wielka płyta
Bloki mieszkaniowe w pobliżu ulicy Budowlanych w Rybniku
Bloki mieszkaniowe w pobliżu ulicy Budowlanych w Rybniku

W Rybniku, w starym budownictwie, można kupić mieszkanie już za tysiąc złotych za metr. Jednak najtańsze mieszkania na ogół kwalifikują się do dużego remontu. Mieszkania nowoczesne, gotowe do użytkowania, zlokalizowane w nowych budynkach są dużo droższe, ich ceny przekraczają nawet 5 tysięcy zł/m2.

Część zasobów mieszkaniowych w Rybniku to lokale w starych, pamiętających czasy przedwojenne, familokach czyli budynkach robotniczych. Znajdziemy je np. w dzielnicach Boguszowice, Pruszowiec-Piaski, Niedobczyce, Chwałowice. Niektóre stare budynki są remontowane przez miasto i przeznaczane na mieszkania socjalne.

Na rynku wtórnym w Rybniku można kupić naprawdę tanie mieszkania, bo już za około 1000 zł za metr kwadratowy, a więc 40-metrowe mieszkanie kosztuje 40 tys. zł. Takie mieszkania wymagają jednak remontu, podobnie jak budynki w których się znajdują. Czasami jednak warto zainwestować w gruntowny remont, ponieważ mieszkania w starych budynkach dużo łatwiej zaaranżować od nowa niż typowe kompaktowe mieszkanie w bloku. Zwykle są one wysokie, mają duże okna i wiele ciekawych elementów architektonicznych, które nie występują w nowym budownictwie, niektóre mają dwa poziomy lub antresolę. Mieszkania w starych kamienicach są korzystnie zlokalizowane w śródmiejskich rejonach miasta, co oprócz niskiej ceny, przemawia za ich zakupem, zwłaszcza jeśli w budynkach przeprowadzane były remonty.

Sprawdź: mieszkania na sprzedaż w Rybniku, ceny mieszkań

 

Osiedle Dworek w Rybniku
Osiedle Dworek w Rybniku
fot.: google street view
Bloki w dzielnicy Maroko-Nowiny w Rybniku
Bloki w dzielnicy Maroko-Nowiny w Rybniku
fot.: google street view


Rybnickie agencje nieruchomości oferują też dużo mieszkań w budynkach z czasów budownictwa socrealistycznego. Takie bloki zlokalizowane są w Boguszowicach (niewysokie 2-3-piętrowe, część z lat pięćdziesiątych), w dzielnicy Smolna, Nowiny, Śródmieście czy w rejonie ulicy Budowlanych (wysokie bloki z płyty). Mieszkania wybudowane po 2000 roku znajdziemy np. w dzielnicach Zamysłów, Gortatowice, Paruszowiec, Smolna. Ceny mieszkań używanych wahają się od tysiąca złotych za mieszkania wymagające remontu do ponad 5 tys. zł/m2 za mieszkania nowe, wykończone w wysokim standardzie.

Nowe projekty deweloperskie realizowane w 2013 roku w Rybniku, to kameralne budynki z niewielka liczbą mieszkań:
Apartamenty Szmaragdowe
– kameralna inwestycja (tylko 27 lokali), w ramach której powstaną mieszkania o powierzchni od 52 do 89 m2, wszystkie z tarasami. Lokalizacja: Gortatowice, ulica Buchalików. Inwestor: Emerald Developer.
Osiedle Łąkowa – budynek z dziewięcioma mieszkaniami, garażami i komórkami lokatorskimi, zlokalizowany przy Wodzisławskiej 19b w Rybniku. Deweloper, firma Nasz Dom, oferuje mieszkania o powierzchni 50 i 67 m2, wyposażone między innymi w instalacje odkurzacza centralnego, ogrzewanie podłogowe, wideodomofon i elektryczne rolety w oknach.
Park Kamień – osiedle segmentów o powierzchniach od 137 do 183 m2, zlokalizowane w Rybniku przy ulicy Arki Bożka. Szeregowce sprzedawane są w stanie surowym lub wykończone pod klucz.

Na obrzeżach Rybnika, w pobliżu terenów rekreacyjnych, powstają też osiedla domów jednorodzinnych – Osiedle Borki, Osiedle Graniczna, Osiedle Wrzosy.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
W Bytomiu można kupić mieszkanie już za 30 tysięcy złotych
Mieszkania w Bytomiu są bardzo tanie, jednak większość z nich zlokalizowanych jest w...
Duża podaż tanich mieszkań na rynku wtórnym w Katowicach
W Katowicach najtańsze mieszkania oferowane są w śródmiejskich kamienicach i na osiedlach...
Mieszkania w Gliwicach: w kamienicy, na osiedlu z wielkiej płyty lub w oryginalnym projekcie deweloperskim
W ofercie agencji nieruchomości w Gliwicach znajdują się przede wszystkim mieszkania...
Rynek mieszkaniowy w Tychach: mieszkania wybudowane w czasach PRL i po 1990 roku
Na rynku mieszkaniowym w Tychach sprzedawane są głównie mieszkania na osiedlach z czasu...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.